Juniorzy starsi Mieszka w rundzie rewanżowej są niepokonani!!!

2022-11-01

W niedzielę 30 października na płycie boiska mieszczącym się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, zespół zaplecza pierwszej drużyny Mieszka podejmował swoich rówieśników z Akademii Piłkarskiej Jaroty Jarocin.

Spotkanie, które przebiegało pod kontrolą młodych mieszkowców zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Pierwszej Stolicy Polski w stosunku 3:0. Podopieczni Damiana Nowakowskiego i jego asystenta Huberta Walejjanczyka, kolejny komplet punktów zapewnili sobie w pierwszych czterdziestu pięciu minutach niedzielnego meczu. Wynik spotkania dla gnieźnian otworzył zdobytą bramką w 20 minucie Miłosz Wilkosz. I juniorzy starsi Mieszka Gniezno wyszli na prowadzenie 1:0. Siedem minut później młodzi mieszkowcy prowadzili już 2:0 po golu zdobytym w 27 minucie przez Filipa Rucińskiego. Ostatnia bramka dla gnieźnian jak i w całym meczu padła tuż przed przerwą w 45 minucie. Gola do szatni na 3:0 dla juniora starszego Mieszka zdobył Samuel Wojciechowski. Po zmianie stron mimo że podopieczni Damiana Nowakowskiego, wypracowali sobie jeszcze kilka sytuacji strzeleckich do podwyższenia swojego prowadzenia lecz z nich one nie padły. Ostatecznie zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, występujący w rozgrywkach juniora starszego A1 – 2004/2005 – 1 liga wojewódzkiej pokonał swoich rówieśników z Jarocina w stosunku 3:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Damiana Nowakowskiego zapewnili sobie miejsce w barażach o ligę MAKROREGIONALNA.

Teraz zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, czeka kolejny mecz mistrzowski. 5 listopada zespół z grodu Lecha uda się do Poznania gdzie będzie podejmowany przez Poznańską 13. A tydzień później podopiecznych Damiana Nowakowskiego, czeka na własnym boisku walka o pierwsze miejsce w lidze z KKS Kalisz.

Skład MKS Mieszko A1 Gniezno: Filip Budasz, Mikołaj Frankowski - Bartek Rynarzewski, Filip Ruciński, Simon Wojciechowski, Krzysztof Szalaty - Gracjan Trzaskawka, Oliwier Kwacz, Samuel Wojciechowski, Marcel Góralski, Adrian Kowalczewski - Miłosz Wilkosz - Adrian Garjaciak, Zachary Fredyk, Kuba Nowak, Mikołaj Poltaszewski, Marcel Szymski, Mikołaj Frankowski, Kacper Siwy Hoffmann. Trener: Damian Nowakowski oraz drugi trener: Hubert Walerjańczyk