Juniorzy starsi Sklepu Polski MKK Gniezno za burtą MP do lat 20!

2018-01-28

Do końca dobiegł turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski do lat 20, który przez trzy dni od 26 do 28 stycznia rozgrywany był w hali Szkoły Podstawowej nr.1 mieszczącej się przy ulicy Świętokrzyskiej.

Ostatni dzień rozgrywek turniejowych z udziałem gospodarzy czyli drużyny juniora starszego Sklepu Polskiego MKK Gniezno, miał dać odpowiedź czy podopieczni Łukasza Staszkiewicza wywalczą awans do półfinałów MP do lat 20. W meczu o wszystko gnieźnianie o przepustkę do dalszej fazy  Mistrzostw Polski musieli stoczyć walkę z drużyną MKS Pruszków. Gnieźnianie niestety awans, który był na wyciągniecie ręki zaprzepaścili gdyż przegrywając spotkanie 65:91 nie zajęli drugiego miejsca premiowanego dalszym udziałem w MP,  tylko turniej zakończyli na trzeciej pozycji nie premiowanej awansem. A szkoda gdyż podopieczni Łukasza Staszkiewicza, niedzielny mecz z Pruszkowem rozpoczęli dosyć dobrze. Przez pierwsze dwie kwarty, które były dość wyrównanym pojedynkiem koszykarskim w wykonaniu obu zespołów wynik rywalizacji pod koszem oscylował na pograniczu remisu. O czy może świadczyć fakt że pierwsza z czterech kwart zakończyła się remisem 18:18 a drugą gnieźnianie wygrali trzema punktami 21:18 i na przerwę schodzili prowadząc 39:36. Początek drugiej części meczu wykonaniu gnieźnian to kapitalna ich gra pod koszem swoich przeciwników a zwłaszcza celne trafianie do niego za trzy punkty co dało im prowadzenie 50:39. W tym momencie wydawało się że podopieczni Łukasza Staszkiewicza awans do dalszej fazy MP mają już prawie w kieszeni. Jednak były to mylne nadzieje gdyż po bardzo dobrym okresie gry gnieźnian inicjatywę niespodziewanie w trzeciej kwarcie przejęli goście z Pruszkowa doprowadzając najpierw do stanu 50:50 by ostatecznie ją wygrać wysoko 32:15 co dawało im prowadzenie w meczu 68:54.
Przed rozpoczęciem czwartej odsłony niedzielnego meczu istniał wprawdzie  jeszcze cień nadziei że gdyby podopieczni Łukasza Staszkiewicza zagrali ją tak jak dwie pierwsze z początku meczu to mogli by odrobić starte czternastu punktów a nawet wygrać ją i awansować do dalszej fazy MP. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż goście z Pruszkowa nie pozwolili sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa w całym meczu i wygrali czwartą kwartę 23:11 a co za tym idzie całe spotkanie 91:65. Ostatecznie to MKS Pruszków, zajmując drugie miejsce w gnieźnieńskich ćwierćfinałach MP do lat 20 zapewnił sobie awans do dalszej fazy tych rozgrywek podobnie jak niepokonana drużyna ŁKS Szkoły Gortata Łódź. Gnieźnianom w tym układzie przypadło trzecie miejsce niepremiowane awansem a czwartą pozycje zajęła ekipa Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, która w niedzielę uległa ekipie  ŁKS Szkoły Gortata Łódź w stosunku 92:89.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno: Michał Banaszak 27, Daniel Kotwasiński 13, Piotr Leśniczak 11, Dominik Maroszek 8, Dariusz Wietrzyński 4, Michał Milak 2

Punkty dla MKS Pruszków: Przemysław Kuźkowski 34, Konrad Goździkowski 19,Bartosz Proczek 13, Jakub Chadaj 10, Kuba Przelazły 8, Maciej Czemerys 7,

Pełne wyniki turnieju gnieźnieńskiego:
Sklep Polski MKK Gniezno    94 : 75     Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra     26.01.2018

ŁKS Szkoła Gortata Łódź     100 : 99     MKS Pruszków                                           26.01.2018

ŁKS Szkoła Gortata Łódź     94 : 82     Sklep Polski MKK Gniezno                          27.01.2018

MKS Pruszków     89 : 99     Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra                         27.01.2018

Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra     89 : 92     ŁKS Szkoła Gortata Łódź       28.01.2018

Sklep Polski MKK Gniezno     65 : 91     MKS Pruszków                                            28.01.2018

Tabela końcowa

m drużyna pkt mecze zw. - por. dom wyjazd pkt. zd. - pkt. str. różnica stosunek
1 ŁKS Szkoła Gortata Łódź 6 3 3 - 0 2 - 0 1 - 0 286 - 270 +16 1.0593
2 MKS Pruszków 4 3 1 - 2 0 - 1 1 - 1 279 - 264 +15 1.0568
3 Sklep Polski MKK Gniezno 4 3 1 - 2 1 - 1 0 - 1 241 - 260 -19 0.9269
4 SKM Zastal Zielona Góra 4 3 1 - 2 0 - 1 1 - 1 263 - 275 -12 0.9564

Roman Strugalski + foto -Szersza relacja z ostatniego meczu ćwierćfinałowego juniora starszego Sklep Polski MKK Gniezno - TUTAJ