Juniorzy Starsi UKS Błyskawica awansowali do Finału Mistrzostw Polski w Unihokeju

2021-03-23

W marcowy weekend 21 i 22 marca podwójnym zwycięstwem nad UKS Floorball Gorzów Wlkp. juniorzy starsi UKS Błyskawica Niechanowo przypieczętowali swój awans do Finału Mistrzostw Polski w Unihokeju.

W sobotni wieczór pokonali Gorzowian 16:4 a w niedzielę pewni awansu 8:6, tym samym zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek o Mistrzostwo Polski w Unihokeju.

W czasie rundy zasadniczej zawodnicy Błyskawicy zdobyli 24 punkty strzelili aż 122 bramki a stracili 76. Najwięcej bramek i asyst w punktacji kanadyjskiej zdobyli:
1.    Chmiel Miłosz - 23 bramki i 12 asyst
2.    Gadziński Klaudiusz - 23 bramki i 10 asyst
3.    Marciniak Jakub - 20 bramek i 11 asyst
4.    Matczak Szymon - 15 bramek i 10 asyst
5.    Makuch Krystian - 12 bramek i 6 asyst
6.    Zuber Jakub - 7 bramek i 6 asyst

Ten sezon w kategorii junior starszy należy do najbardziej udanych w naszym klubie. Chłopacy cały sezon ciężko trenowali na ten sukces a bardzo dobra atmosfera w zespole jest dobrym prognostykiem przed turniejem finałowym, który zostanie rozegrany 10 i 11 kwietnia 2021 roku.