Juniorzy Startu halowymi mistrzami Polski!

2020-03-01

W niedzielę, 1 marca, w Hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w hokeju halowym juniorów.

W zmaganiach wystąpił zespół juniorów Startu 1954 Gniezno, który dwa  tygodnie  wcześniej zapewnił sobie I miejsce w swej grupie eliminacyjnej. W tej sytuacji startowcy w półfinale zmierzyli się z Wartą Poznań zwyciężając 7:3. Trzy bramki dla drużyny gnieźnieńskiej zdobył Gracjan Jarzyński, a po jednej - Maksymilian Pawlak, Dominik Małecki, Szymon Cyprych i Marcel Konieczny.  W drugim półfinale HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie pokonała LKS Gąsawa 5:3. W finale startowcy zmierzyli się więc z zespołem ze Śląska. Mecz początkowo był wyrównany. Kluczowa okazała się druga kwarta wygrana przez gnieźnian 2:0. Remis w trzeciej 1:1 i walka w czwartej wygranej 3:2, zapewniła ostatecznie startowcom triumf 6:3 i zajęcie pierwszego miejsca w turnieju finałowym.

Złoty medal mistrzostw Polski zdobyli: Jacek Kurek, Szymon Cyprych, Łukasz Klimkiewicz, Tomasz Stawski, Jan Wesołowski, Aleks Pawlak, Igor Pawlak, Maksymilian Pawlak, Mateusz Czyżyk, Gracjan Jarzyński, Dominik Małecki, Marcel Konieczny. Trenerem zespołu jest Wojciech Jankowski, a kierownikiem - Maciej Konieczny.

W meczu o trzecie miejsce LKS Gąsawa pokonał Wartę Poznań 6:5.

***

Dzień wcześniej w Poznaniu odbyły się mecze finałowe mistrzostw Polski seniorów. Tytuł mistrzowski wywalczył zespół Pomorzanina Toruń wygrywając z niepokonanym do tej pory w obecnych rozgrywkach obrońcą tytułu - Grunwaldem Poznań 7:5. Brązowy medal wywalczył zespół AZS AWF Poznań pokonując Wartę Poznań 7:3.