Juniorzy Startu obronili tytuł!

2021-06-20

Zespół juniorów Startu 1954 Gniezno zdobył tytuł mistrza Polski w sezonie 2020/2021. W ostatnim meczu ligowym gnieźnianie pokonali Swarka Swarzędz 5:2.

W związku z epidemią koronawirusa w tym roku nie rozgrywano tradycyjnego turnieju finałowego. Walkę o medale drużyny toczyły w formie rozgrywek ligowych. Przed ostatnią kolejką szansę na mistrzostwo miały dwa zespoły Start i Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie. W piątek, 18 czerwca, zespół z Siemianowic był podejmowany w Poznaniu przez Wartę. Spotkanie rozegrane na stadionie poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego zakończyło się rezultatem 1:4 i zespół ze Śląska awansował na pozycję lidera. Ostatnie zdanie należało jednak do czerwono-czarnych, którzy w niedzielę, 20 czerwca, na tym samym obiekcie byli podejmowani przez Swarka Swarzędz. Ten mecz zakończył się rezultatem 2:5. Trzy bramki dla Startu zdobył Szymon Cyprych , a po jednej Marcel Konieczny i Mateusz Czyżyk. Warto przypomnieć, że rok temu gnieźnianie także sięgnęli  po złoto. Po wpadce w rozgrywkach halowych, gdzie podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego zdobyli „tylko” brązowe medale, tym razem potwierdzili  swą dominację w kraju na otwartych boiskach.

Złoty medal mistrzostw Polski juniorów w sezonie 2020/2021 wywalczył zespół w składzie:  Jacek Kurek, Jakub Wydrzyński, Aleks Pawlak, Igor, Pawlak, Maksymilian Pawlak, Łukasz Klimkiewicz, Mateusz Czyżyk, Marcel Konieczny, Jan Wesołowski, Dominik Małecki, Szymon Cyprych, Tomasz Stawski, Filip Marciniak Trenerem drużyny jest Wojciech Jankowski, a kierownikiem  Gracjan Jarzyński.
Zespół Startu wywalczył złoty medal z dorobkiem 27 punktów wyprzedzając Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie – 25 i Swarka Swarzędz – 18.

 

Radosław Kossakowski/foto Start Gniezno FB

                                                  


 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,juniorzy-startu-obronili-tytul.html