Juniorzy Startu powalczą o medale

2024-02-06

W niedzielę, 11 lutego, w bocznej hali Areny Toruń przy ul. Bema rozegrany został czwarty turniej grupy B w ramach mistrzostw Polski juniorów w hokeju halowym.

Zespół Startu 1954 Gniezno wygrał oba mecze pokonując Wartę Poznań 4:0 i AZS Politechnikę Poznańską 3:2.  W innych spotkaniach  toruńskiego turnieju padły rezultaty: Pomorzanin Toruń  -  AZS Politechnika Poznańska 0:6,   Orlęta Sosnowiec - Warta Poznań 1:10,  Pomorzanin Toruń - Orlęta Sosnowiec 9:5. Zmagania w grupie B wygrał AZS PP – 19 punktów, przed Startem - 17 i Wartą - 13. Dwa czołowe zespoły wywalczyły awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów, który rozegrany zostanie już  w najbliższą niedzielę, 11 lutego, w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. W grupie A triumfował zespół AZS AWF Poznań – 19 punktów i to z nim w półfinale o g. 12 zagrają startowcy, a drugie miejsce zajął LKS Gąsawa – 16, który zmierzy się o g. 13.15 z AZS PP.