Juniorzy Startu tuż za finałową "czwórką"

2023-06-07

W niedzielę, 4 czerwca, rozegrane zostały ostatnie mecze rundy zasadniczej mistrzostw Polski w hokeju na trawie juniorów.

Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował drużynę Pomorzanina Toruń. Spotkanie było zacięte i wyrównane. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale rywale walczyli ambitnie przełamując czerwono-czarnych. Ostatecznie Start wygrał jednak to spotkanie 4:3 i dzięki temu uplasował się na 5. miejscu w mistrzostwach Polski. W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie na stadionie poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi  wystąpią: AZS AWF Poznań, Warta Poznań, LKS Gąsawa i AZS Politechnika Poznańska.

Piąte miejsce mistrzostw Polski wywalczył zespół w składzie: Marcel Pękała, Szymon Marciniak, Tomasz Stawski, Eryk Sztyma, .Arkadiusz Kossakowski,  Natan Stranz, Sergiej Stachowiak, Bartosz Zalewski,  Mateusz Zając, Maciej Kurowski, Jakub Dąbrowski, Kamil Klembalski.  Trenerem drużyny jest Jakub Stranz, a kierownikiem Maciej Zawadka.

Dobiegły końca eliminacje do XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy w sportach letnich - Śląskie 2023. Drużyna Stelli Gniezno na ostatni mecz eliminacyjny wyjechała do Środy Wielkopolskiej, gdzie była podejmowana przez tamtejszy MKS. Spotkanie zakończyło się rezultatem 8:2. Stelliści zajęli ostatnie miejsce w wielkopolskiej grupie eliminacyjnej. Do turnieju finałowego XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży który w dniach 25-28 czerwca rozegrany zostanie  w Siemianowicach Śląskich bezpośredni awans wywalczyły zespoły Warty Poznań i Swarka Swarzędz. Szanse na awans mają jeszcze także drużyny Lipna Stęszew i Grunwaldu Poznań, które wystąpią w turnieju barażowym. Zostanie on rozegrany już w najbliższy weekend w Rogowie.

Radosław Kossakowski + foto  (fotorelacja)