Juniorzy Startu wicemistrzami Polski

2019-06-28

W dniach 26-27 czerwca na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski w hokeju na trawie juniorów. Zmierzyły się w nim cztery czołowe drużyny wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji: UKS Jedynka Żnin, HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, LKS Rogowo i gospodarze - UKH Start 1954 Gniezno.

We wtorkowych półfinałach startowcy pokonali UKS Jedynkę  Żnin 6:2. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył dla gnieźnian Gracjan Jarzyński, dwie - Maksymilian Pawlak  i jedną - Igor Pawlak. W drugim meczu półfinałowym HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie przegrała z LKS Rogowo 1:5. W tej sytuacji w czwartek w meczu o III miejsce:
UKS Jedynka Żnin zmierzyła się z HKS Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie przegrywając 2:3, a w finale  startowcy zagrali  z  LKS Rogowo. Spotkanie do przerwy było wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się remisem bezbramkowym. W drugiej przewaga fizyczna rogowian nad najmłodszą drużyną rozgrywek (złożoną głównie z juniorów młodszych) dała już o sobie znać i ostatecznie LKS zwyciężył 2:1, ale srebrny medal tych rozgrywek to i tak spora niespodzianka w wykonaniu gnieźnieńskiego zespołu. Honorowego gola w spotkaniu finałowym zdobył dla Startu Gracjan Jarzyński. Oprócz niego srebrny medal wywalczyli: Jacek Kurek, Patryk Wojtasik, Tomasz Stawski, Jan Wesołowski, Aleks Pawlak, Antoni Raczyński, Maciej Kędziora, Sebastian Marciniuk, Szymon Cyprych, Mateusz Czyżyk, Maksymilian Pawlak,  Filip Marciniak, Gerard Przywara, Marcel Konieczny, Igor Pawlak, Łukasz Klimkiewicz i Wojciech Jaśkowiak. Trenerem drużyny jest Wojciech Jankowski, a kierownikiem  Maciej Konieczny.

Radosław Kossakowski / foto Roman Strugalski (fotorelacja z meczu finałowego)