Juniorzy Startu z brązem mistrzostw Polski!

2024-02-12

W niedzielę, 11 lutego, w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski w hokeju halowym juniorów.

W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny, które zajęły czołowe lokaty w  rozgrywkach grup eliminacyjnych. Zespół Startu 1954 Gniezno, który zajął drugie miejsce w grupie B w spotkaniu półfinałowy zmierzył się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, zespołem AZS AWF Poznań. Gospodarze turnieju również w tym sezonie byli uznawani za zdecydowanego faworyta rywalizacji o złoty medal. Gnieźnianie na początku spotkania starali się dotrzymać im kroku. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 2:1. Do przerwy było 3:1. W drugiej połowie akademicy dominowali już wyraźnie zwyciężając 9:2. W drugim półfinale  LKS Gąsawa pokonał  AZS Politechnikę Poznańska 4:2, chociaż czwartą bramkę gąsawianie zdobyli już w końcówce spotkania, kiedy trener politechników zastąpił bramkarza szóstym zawodnikiem starając się doprowadzić do remisu.  W tej sytuacji startowcy w walce o brąz zmierzyli się z rywalem z grupy eliminacyjnej, z którym wygrali zresztą podczas ostatniego turnieju eliminacyjnego w Toruniu. Gnieźnianie znakomicie rozpoczęli to spotkanie prowadząc do przerwy 2:0. Na początku trzeciej odsłony meczu podwyższyli jeszcze prowadzenie, ale politechnicy zdołali zdobyć dwie bramki i przed ostatnią odsłoną spotkania było 3:2. W ostatniej kwarcie AZS PP dominował już wyraźnie, ale startowcy zdołali utrzymać jednobramkową przewagę i zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski! Złoto zgodnie z przewidywaniami obroniła ekipa AZS AWF Poznań pokonując w meczu finałowym LKS Gąsawa 2:0. Brązowymi medalistami sezonu 2023/2024 w hokeju halowym juniorów młodszych zostali: Marcel Pękała, Eryk Sztyma, Natan Stranz, Stanisław Wybierzyński,  Jakub Dąbrowski Sergiej Stachowiak, Mateusz Zając, Arkadiusz Kossakowski, Jan Lauchstaedt,  Jakub Jakubowski  Trenerami drużyny są Jakub Stranz i Robert Grzeszczak, a kierownikiem  Sebastian Lauchstaedt.

Radosław Kossakowski + foto  (fotorelacja)