Jurand Koziegłowy ogrywa na własnym trenie po ciekawym meczu Farę Pelikan Żydowo

2014-05-18

Na kolejne spotkanie w rundzie rewanżowej poznańskiej klasie B grupy 1, w sobotę 17 maja zespół Fary Pelikan Żydowo udał się do Koziegłów gdzie był podejmowany przez lidera rozgrywek zespół miejscowego Juranda. Mimo że żydowianie po pierwszej połowie prowadzili z zespołem zajmującym pierwsze miejsce w ligowej tabeli dwoma bramkami to jednak ostatecznie ulegli gospodarzom meczu w stosunku 5:2.

Jak wynika z relacji trenera żydowian Bogdana Kozłowskiego, jego podopieczni rozegrali najlepszą pierwszą połowę w sezonie co też udokumentowali dwoma gola strzelonymi liderowi rozgrywek, co mogło być dużym zaskoczeniem dla kierownictwa Juranda Koziegłowy. W 10 minucie na prowadzenie 1:0 zespół z Żydowa po zagraniu Bartosza Wejerowskiego wyprowadził Mateusz Trzaskawka. W 25 minucie podwyższył prowadzenie żydowian na 2:0 po zespołowej akcji całej drużyny Karol Stein. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron bramki już tylko zdobywali zawodnicy z Koziegłów.  W 48 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową czym zmniejszyli prowadzenie zespołu z Żydowa do 2:1. W 60 minucie podopieczni Bogdana Kozłowskiego mogli zdobyć trzeciego gola. Tak się nie stało gdyż Karol Stein po faulu na Przemysławie Gronku nie wykorzystał podyktowanego rzutu karnego posyłając piłkę nad poprzeczką bramki gospodarzy meczu. A że nie wykorzystane sytuację się mszczą przekonali się na własnej skórze piłkarze z Żydowa. W 70 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 2:2, następnie w 80 minucie wyszli na prowadzenie 3:1 po kolejnym zdobytym golu. Swoje zaś zwycięstwo Jurand Koziegłowy na zespołem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 5:2, przypieczętował w ostatnich minutach sobotniego meczu strzelając gole w 87 oraz 90 minucie.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Michał Kasprzak, Dawid Sowiński, Szymon Olszewski, Bartosz Wejerowski, Karol Stein, Bartosz Nowicki, Dawid Małecki, Sławomir Stefaniak (70’ Bartosz Gładki), Mateusz Trzaskawka, Dawid Kobielksi (30’ Przemysław Gronek)

Kolejne spotkanie Fara Pelikan Żydowo rozegra na własnym trenie podejmując w niedzielę 25 maja zespół GKS Gułtowy.

Wyniki 17 kolejki - 17-18 maja
GKS Gułtowy                    -     Avia Kamionki     18 maja, 15:00
Jurand Koziegłowy        5-2     Fara Pelikan Żydowo
Kłos II Zaniemyśl          2-5     Clescevia Kleszczewo
KSGB Manieczki           2-3     Antares Zalasewo
Lotnik-1997 Poznań     4-1     Wełnianka Kiszkowo
Meblorz Swarzędz         1-1     Phytopharm Klęka