Jutrzenka pokonana! MKS PR URBIS wraca z Płocka z kompletem punktów!

2018-04-21

Kolejny świetny mecz i kolejne zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno. Beniaminek I ligi pokonał w sobotę 21 kwietnia na wyjeździe Jutrzenkę Płock 27:25.

Sobotnie spotkania było już trzecią wyprawą gnieźnianek do Płocka. Po konfrontacjach z SMS-ami przyszedł czas na Jutrzenkę. Obie ekipy spotkały się już w rundzie jesiennej i wówczas lepsze okazały się podopieczne R. Popka i R. Solarka, które dzięki kapitalnej końcówce odwróciły losy pojedynku.

Pierwsze minuty należały do gnieźnianek, które dzięki kilku skutecznym rzutom objęły prowadzenie 3:1. Chwilę później MKS musiał radzić sobie w podwójnym osłabieniu za sprawą kar dla Natalii Niedzielskiej i Marty Giszczyńskiej, co skrzętnie wykorzystały miejscowe doprowadzając wtedy do wyrównania 4:4. W dalszej części pierwszej połowy gnieźnieńskie szczypiornistki nie były w stanie wypracować znaczącej przewagi. W 19. i 20. minucie ponownie posypały się dwuminutowe kary, które otrzymały M. Giszczyńska i Karolina Chojnacka. To jeszcze raz pozwoliło Jutrzence na zdobycie paru bramek i objęcie prowadzenia w spotkaniu (12:10). Końcówka należała jednak do zespołu gości. Bilans 4:0 w ostatnich czterech minutach pozwolił gnieźniankom zejść na przerwę przy wyniku 16:14 dla MKS-u.

Po zmianie stron szczypiornistki z Grodu Lecha zwiększyły przewagę do czterech punktów (18:14), lecz dzięki kilku szybkim bramkom ze strony Jutrzenki na tablicy wyników znów pojawił się remis. Kluczowy dla losów meczu okazał się okres pomiędzy 39., a 52 minutą, który należał dla MKS PR URBIS. Wspomniane 13 minut zakończyło się rezultatem 7:1 dla przyjezdnych. Ekipa z Płocka nie starczyło już czasu na odrobienie strat. Gnieźnianki obroniły wypracowaną przewagę, triumfując ostatecznie 27:25.

Sobotni pojedynek był przedostatnim w tegorocznej ligowej batalii. Za tydzień, 28 kwietnia w ostatnim meczu MKS PR URBIS zmierzy się KS AP Poznań. Początek spotkania o godz. 18:00.

Jutrzenka Płock – MKS PR URBIS Gniezno 25:27 (14:16)

MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (2), N. Niedzielska (1), A. Siwka (2), J. Różańska (7), M. Giszczyńska (4), K. Chojnacka (4), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak, K. Nowak (3), M. Rachela (2), M. Bielińska (2), M. Walkowska