Kadeci MKK Gniezno awansowali do 1/4 Mistrzostw Polski

2015-04-03

Sporo koszykarskich emocji dostarczyli w miniony weekend 27-29 marca kadeci MKK Gniezno, którzy w hali przy ulicy Jolenty rywalizowali o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Przypomnijmy, że w pierwszej serii spotkań zawodnicy z pierwszej stolicy odnieśli dwa zwycięstwa nad zespołami z Kołobrzegu i Stargardu Szczecińskiego. Smaku porażki doznali w Koszalinie gdzie lepszy okazał się miejscowy MKKS Żak. Mimo tej porażki gnieźnianie zajmowali 3 miejsce promowane awansem. Niestety w pierwszym piątkowym pojedynku kadeci MKK doznają porażki z Kotwicą Kołobrzeg 52:75. Było to sporym zaskoczeniem dla licznie w tym dniu zgromadzonej publiczności, albowiem nasz zespół w meczu wyjazdowym pokonał Kotwice jednym punktem i mecz na własnej hali miał być tylko formalnością. Zupełnie inne oblicze pokazali nasi młodzi gracze w sobotnim meczu ze Spójnią Stargard Szczeciński. Wygrana 84:64 i pełna kontrola nad losami tego spotkania od pierwszej do ostatniej minuty były dobrym znakiem przed kluczowym spotkaniem z drużyną z Koszalina. Do tego meczu gnieźnianie podeszli bardzo skoncentrowani. Pierwsze minuty były bardzo chaotyczne w wykonaniu obu zespołów. Widać było, że stawka tego spotkania paraliżowała niektórych zawodników. Szybciej z tymi problemami poradzili sobie gracze z Gniezna i to oni przejęli kontrolę nad spotkaniem. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gospodarzy 40:30. W kolejnych dwóch kwartach MKK powiększyło swoją przewagę i ostatecznie pokonali zespół Żaka Koszalin 75:59. Tym zwycięstwem zespół MKK Gniezno zapewnił sobie udział w turnieju ćwierćfinałowym o Mistrzostwo Polski do lat 16. Po losowaniu w PZKOSZ znamy już przyszłych rywali.