Kadeci MKK minimalnie wygrali z Olimpijczykiem

2019-05-25

W sobotę, 25 maja kadeci MKK Gniezno pojechali do Ostrowa, gdzie byli podejmowani przez miejscowego Olimpijczyka. Po emocjonującym meczu górą byli gnieźnianie.

Spotkanie Olimpijczyka z MKK od początku byłobardzo wyrównane i widać było bardzo twardą grę zarówno w obronie, jak i w  ataku z obydwu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:40 dla MKK.

W drugą połowę gnieźnianie weszli dość kiepsko, ponieważ po sześciu minutach gry był już remis.  Ostatnia kwarta była już jednak lepsza wykonaniu  MKK i na minutę przed końcową  syreną koszykarze z Gniezna prowadzili już ośmioma punktami. Miejscowi jednak rzucili przez tą minutę sześć punktów i ostatecznie MKK  pokonał  na wyjeździe Olimpijczyka 75:73 (26:26, 22:14, 13:19, 14:14), a MVP meczu został Szymon Borkowicz.

Punkty dla MKK zdobywali: Walkowski 13, Borkowicz 13, Kozłowski 11,Korytowski 9, Kostrzyński 8, Domagała 7, Hoffmann 6, Czajka 5, Florkiewicz 3, Kurka.