Kadeci MKK wygrali w Kościanie, ale nie zagrają w rozgrywkach strefowych

2019-02-16

W piątek, 15 lutego. w Kościanie ostatni mecz w tym sezonie w lidze Kadeta "A" rozegrali koszykarze MKK Gniezno.

Mecz od początku był wyrównany, ale drużyna z Gniezna nie dawała odebrać sobie przewagi. Bardzo dobra komunikacja gnieźnieńskich zawodników w obronie , dobra decyzyjność wszystkich zawodników na kosz i konsekwentna, zespołowa gra w ataku spowodowała, że po pierwszej połowie gracze MKK prowadzili 43:28.

W drugą połowę koszykarze z Pierwszej Stolicy nie weszli zbyt dobrze i drużyna z Kościana powoli ich doganiała. Kilka słów od trenera Łukasza Staszkiewicza dała jednak zawodnikom z Gniezna mocy i odskoczyli na bezpieczną przewagę jaka była po pierwszej połowie. Zawodnicy utrzymali tą przewagę do końca meczu i ostatecznie  MKK wygrał 73:57 (25:19, 18:9, 16:16, 14:13).

Ostatecznie MKK Gniezno kończy ligę Kadeta "A" na czwartym miejscu i niestety małe punkty zadecydowały o tym, że nie jedzie na rozgrywki strefowe.

BC Obra Kościan-MKK Gniezno 57:73(19:25, 9:18, 16:16, 13:14)

Punkty dla MKK zdobywali: Błachowiak 29, Gorzelany 16, Szkudlarek 14, Borkowicz 8, Rakowski 4, Korytowski 2, Hoffmann 2.

W meczu ze względu na choroby, kontuzje i sprawy prywatne nie zagrali: Adamski, Kozłowski, Domagała, Czajka, Konowalski i Kurka.