Kadeci MKK zrewanżowali się Pyrze Poznań

2019-05-20

W sobotę, 18 maja kadeci MKK Gniezno rozegrali mecz ligowy z Pyrą, tym razem wysoko pokonując drużynę z Poznania na własnym parkiecie.

Należy przypomnieć, że pierwszy mecz pomiędzy MKK Gniezno i Pyrą Poznań zakończył się zwycięstwem Pyry w stosunku 71:54.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo dobrej gry gnieźnian, którzy  od początku meczumieli dużą chęć na odniesienie zwycięstwa. Już po czterech minutach meczu było 14:1 dla Gniezna, a z całego dorobku miejscowych aż  dziesięć punktów zdobył Kuba Szkudlarek. Po pierwszej połowie było 56:18 dla MKK.
Druga połowa zaczęła się idealnie dla gospodarzy bowiem trafili oni aż trzy „trójki” pod rząd 2×Błachowiak, 1×Rakowski) oraz przeprowadzili trzy akcje punktowe.

Nie sposób też nie wspomnieć obardzo dobrej grze graczy rezerwowych MKK. Ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem koszykarzy z Gniezna 106:56 ( 28:9, 28:9, 32:14, 15:24), a

MVP meczu został wybrany Jakub Szkudlarek.
Trzeba też dodać, że w meczu z Pyrą nie zagrali Gracjan Korytowski oraz Maciej Gorzelany.

MKK Gniezno-Pyra Poznań 106:56 ( 28:9, 28:9, 32:14, 15:24)

Punkty dla MKK zdobywali: Szkudlarek 25, Błachowiak 17, Rakowski 12, Hoffmann 10, Borkowicz 9, Przykucki 9,Kozłowski 5, Walkowski 5, Czajka 5, Florkiewicz 4, Kostrzyński 2