Kadet B MKK gromi w Rawiczu

2019-02-24

W niedziele 24 lutego, koszykarze MKK Gniezno (rocznik 2003/2004) wyjechali do Rawicza, gdzie został rozegrany mecz wielkopolskiej ligi kadeta"B" z Rawią Rawicz zakończony wysokim zwycięstwem gnieźnian.

Ofensywna gra koszykarzy MKK oraz wykorzystywanie przewagi wzrostu nad drużyną z Rawicza poskutkowała tym, że od początku meczu koszykarze z Gniezna mieli przewagę. Dużo fauli ze strony gospodarzy spowodowało, że skuteczność gnieźnian za 1 punkt wyniosła 17/30 i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:32 dla MKK Gniezno.

W drugiej połowie koszykarze z Pierwszej Stolicy konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Przewaga gości mogła  wyć większa ,gdyby nie niewykorzystane łatwe rzuty spod kosza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 115:53 (30:17, 22:15, 30:11, 33:10)

Punkty dla MKK zdobywali: Gorzelany 29, Szkudlarek 29, Błachowiak 24,Czajka 7, Hoffmann 7, Kozłowski 6,Rakowski 5,Walkowski 4, Korytowski 2, Przykucki 2