Kajakarki z trzema medalami, Prokopszyn ze srebrem, tenisistki lepiej w drużynówce niż indywidualnie

2019-06-28

Czwartek w Mińsku upłynął pod znakiem zdobyczy medalowych Biało-Cczerwonych na torze w Zasławiu. Po zdobytym w środę złocie Tomasza Kaczora aż trzy medale (brązowe) zdobyły jego koleżanki: Marta Walczykiewicz w K1 na 200 m, Dorota Borowska w C1 na 200m oraz w K4 na 200 m Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska.

Bardzo bliskie medalu były Karolina Naja i Helena Wiśniewska, które  uplasowały się na 4. miejscu w K2 na 200 metrów. Szósty w C1 na 200 m był Michał Łubniewski.

Pierwszy medal dla Polski na torze kolarskim wywalczył   osiemnastoletni Filip Prokopyszyn, który zajął 2. miejsce w wyścigu na dystansie 15 kilometrów, czyli 60 okrążeń. Bardzo bliskie medalu były Marlena Karwacka i Urszula Łoś, które w sprincie drużynowym uplasowały się  na czwartym miejscu ze stratą 76 tysięcznych  sekundy do Holenderek.

Polskie tenisistki stołowe, które nienajlepiej radziły sobie w turnieju indywidualnym awansowały do półfinału drużynówki.  Li Qian, Natalia Partyka i  Natalia Bajor w 1/8 pokonały Rosjanki 3:0, a w ćwierćfinale Austriaczki 2:1.