Kapi Meble MKS PR II Gniezno wygrywają z Dopiewem KPR

2021-02-18

W czwartkowy wieczór 18 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej imieniem Mieczysława Łopatki w Gnieźnie, zespół Kapi Meble MKS PR II podejmowali w meczu zaległym 11 kolejki II ligi kobiet zespół Bukowsko-Dopiewski KPR.

Pierwotnie do tego spotkania miało dojść 13 lutego lecz z powodu udział zespołu Bukowsko-Dopiewski KPR w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek mecz został przełożony na czwartek 18 lutego. Pierwsze minuty drugiego w rundzie rewanżowej pojedynku pokazały, że to nie będzie dla gnieźnianek łatwe starcie.
Poczynania gospodyń na parkiecie nie wyglądały zbyt dobrze w szczególności jeśli chodzi o kończenie akcji celnymi trafieniami do bramki swoich rywale co nie można powiedzieć o ambitnie grającym gości. Mimo to walka w czwartkowym meczu była na tyle wyrównana, że z zespołów Kapi Meble MKS PR II Gniezno, udało się tylko wypracować po pierwszej połowie prowadzenie jednym punktem. Pierwsza połowa bowiem zakończyła się rezultatem 13:12 dla gnieźnianek. Znacznie lepiej niż w pierwszej podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, prezentowały się w drugiej odsłonie czwartkowego meczu. Gnieźnianki celniej trafiały do bramki zespołu przyjezdnego co dało im końcowe zwycięstwo w całym spotkaniu 24:19.

Kapi Meble MKS PR II Gniezno - Bukowsko-Dopiewski KPR 24:19

Najwięcej bramek dla KaPi Meble MKS PR II Gniezno zdobyły Monika Łęgowska 7 i Marta Giszczyńska 6.

Dla Bukowsko-Dopiewski KPR najwięcej punktów zdobyła Joanna Korytowska 8.