Kapitalny Kalmus w bramce i dwie świetne zmiany trenera Kościańskiego psują piłkarskie święto w Manieczkach!

2018-08-19

W niedzielę 19 sierpnia pierwszym swoim spotkaniem mistrzowskim nowy sezon 2018/2019 w poznańskiej klasie A grupie 1 zainaugurowali piłkarze Piasta Łubowo.

Przeciwnikiem Piasta Łubowow meczu wyjazdowym był beniaminek A-Klasy Orkan Manieczki-KS Gminy Brodnica w Manieczkach Na pierwszy rzut oka widać było, że spotkanie dla miejscowych nie będzie zwykłym meczem. Wielu kibiców, "żaki" wyprowadzające zawodników i spiker - pierwszy mecz w wyższej klasie rozgrywkowej po awansie potraktowano tutaj bardzo poważnie.

Przechodząc do samego meczu, od początku wysoko naciskali zawodnicy Łubowa. Kilka sytuacji strzeleckich mieli Adamski, Kidawa i Damian Grzesiak, jednak żaden nie znalazł drogi do bramki. Gospodarze odpowiadali głównie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych i bocznych sektorów, jednak na posterunku stał będący w świetnej dyspozycji Wojciech Kalmus, który pewnie interweniował. Dobra postawa w bramce Kalmusa ewidentnie irytowała kibiców gospodarzy, ponieważ każda efektowna parada wywoływała jęk zawodu wśród widowni. W 30 minucie sędzia zarządził przerwę na wodę, a pozostały czas pierwszej połowy wyglądał podobnie. Piast naciskał i oddawał strzały bez efektu bramkowego, a gospodarze nadal próbowali dośrodkowań. Do przerwy 0:0.

W drugiej odsłonie gry przez pierwsze 15 min nadal przebieg gry kontrolował Piast, jednak mimo to nie udawało się objąć prowadzenia. Od około 55 minuty trener Kościański zaczął wprowadzać zawodników z ławki. W 59' meczu na boisku pojawił się Krystian Grzesiak, a już minutę później mógł cieszyć się z gola, idealnym podaniem w tempo obsłużył go Damian Grzesiak, a napastnik Piasta z zimną krwią pokonał bramkarza. W 87' kolejna dwójkowa akcja wspomnianych wcześniej zawodników, Krystian Grzesiak podał do Damiana Grzesiaka, a ten pięknym strzałem z prawej nogi podwyższył prowadzenie Piasta na 2:0. W 92' na boisku pojawił się Mariusz Jabkiewicz, a już dwie minuty później strzelił bramkę będąc oko w oko z bramkarzem uderzając płasko w dolny róg bramki. Po tej bramce sędzia zakończył mecz odnotowując zwycięstwo Piasta 3:0.

Skład Piasta Łubowo: Wojciech Kalmus - Michał Kanclerz, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Patryk Cegielski, Patryk Kanclerz, Oskar Włodarczyk - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Maciej Adamski

Z ławki weszli: Karol Szwajcowski, Kamil Maciejewski, Krystian Grzesiak, Adrian Wachoń, Mariusz Jabkiewicz