Kapitan Piasta Łubowo zapewnił swojej drużynie trzy punkty w Kleszczewie!

2018-05-06

W niedzielę 6 maja zespół Piasta Łubowo w ramach poznańskiej klasy A grupy 1 rundy wiosennej rozegrał kolejne swoje spotkanie mistrzowskie na wyjeździe mając za przeciwnika Clescevię Kleszczewo. Spotkanie po bardzo zaciętym meczu zakończyło się zwycięstwem łubowian w stosunku 3:2.

Trener Kościański podczas niedzielnym meczem nie mógł liczyć na Macieja i Filipa Adamskich. Pierwszy pauzował za kartki, natomiast drugi rehabilituje się po kontuzji przy pomocy naszego fizjoterapeuty - Filip Chrzanowski. Właśnie takie mecze potwierdzają jak ważna jest szeroka kadra i ile dla Piasta oznaczały zimowe wzmocnienia.

Mecz mógł się zacząć dla Łubowa idealnie, Mariusz Jabkiewicz wykorzystał nieporozumienie obrońców gospodarzy, jednak nie udało mu się zdobyć bramki. Jak mawia piłkarskie porzekadło - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też się stało. Kilka minut później gospodarze wyrzucili z autu za plecy zdezorientowanej defensywy Piasta, a napastnik Kleszczewa pewnie umieścił piłkę w bramce i było 1:0 dla gospodarzy. Kilkanaście minut później wynik wyrównał Sławomir Kasprzak, który po dośrodkowaniu z bocznego sektora uderzał z pierwszej piłki i znalazł drogę do bramki między nogami golkipera. Pozostały czas pierwszej połowy to wymiana akcja za akcję. Gdy wszystkim wydawało się, że do przerwy będzie 1:1 błąd komunikacji w defensywie Piasta wykorzystał pomocnik gospodarzy i silnym strzałem z 30 metra zdobył bramkę na 1:2.

W drugiej połowie GKS naciskał i szukał bramek, które pozwoliłyby wywieźć z Kleszczewa trzy punkty. Po jednym z kontrataków udało się wyrównać wynik spotkania. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sławomir Kasprzak. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kapitan drużyny - Przemysław Wolniewicz, który wykorzystał jedenastkę po faulu na napastniku Łubowa.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak - Michał Kanclerz (70' Kamil Kupidura), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Yura Mazur, Karol Szwajcowski - Miłosz Kasprzyk, Sławomir Kasprzak, Patryk Kanclerz (80' Arkadiusz Wiśniewski) - Mariusz Jabkiewicz (75' Adrian Łucjan)