Karatecy INOCHI z czterema medalami w Lesznie

2016-06-13

Dnia 11 czerwca w Hali Trapez w Lesznie odbyły się XXVI Mistrzostwa Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.

Blisko 300 zawodników z 25 klubów stanęło do walki. Klub Karate Inochi Gniezno reprezentowali Alicja Kaszyńska, Hanna Staniszewska, Bernadetta Kuleczka, Jolanta Woźniak, Kacper Częstochowski,  Arkadiusz Kwaśniewski oraz sensei Marta Pawłowska. Najlepiej zaprezentowała się Bernadetta,  która w swojej kategorii wiekowej pokonała rywalki i po raz kolejny w tym roku stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal. Medale brązowe zdobyli: Jolanta, która startowała w konkurencji kata oraz Arkadiusz, który startował w konkurencji kumite. Sensei Marta wywalczyła medal srebrny. Pozostali zawodnicy pomimo kilku wygranych walk nie zakwalifikowali się do półfinałów i zajęli miejsca tuż za podium.