Karkonosze pokonane!

2020-02-16

W sobotę, 15 lutego piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki Karkonosze Jelenia Góra. Bardzo dobry mecz w zespole z Gniezna rozegrała Jagoda Linkowska, która rzuciła aż jedenaście bramek!

Pierwsza połowa meczu pomiędzy drużynami z Gniezna i Jeleniej Góry była bardzo wyrównana. Pod  koniec tej części gry zawodniczki MKS-u  uzyskały przewagę na parkiecie odskakując przeciwniczkom na dwie bramki. Do przerwy było 18:16.

W drugiej połowie przyjezdne próbowały co prawda doprowadzić do remisu jednak szczypiornistki z Pierwszej Stolicy nie pozwalały im na to. Na dodatek w gnieźnieńskiej bramce udanymi interwencjami popisywała się Lidia Kobyłecka.

Znakomite zawody rozegrały Marta Giszczyńska (8 bramek) oraz Jagoda Linkowska (11 bramek), a gnieźnianki ostatecznie pokonały zespół Karkonosze Jelenia Góra 36:31.

MKS PR URBIS Gniezno-Karkonosze Jelenia Góra 36:31 (18:16)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Jagoda Linkowska-11.

Karkonosze Jelenia Góra: Oktawia Bielecka,  Alicja Grzejszczak, Karolina Kanicka, Emilia Kowalik-po 5.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak, Daria Konieczna (bramkarki)-Karolina Kasprowiak, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Alicja Ślęzak (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ