Karolina Koszela mistrzynią Polski Strong Woman

2015-08-04

Festiwal Siły, Sprawności i Urody to kilkudniowa impreza rozgrywana każdego lata w Międzyzdrojach. Podczas jej trwania rozgrywanych jest kilkadziesiąt zawodów siłowych, takich jak Strong Man, Mass Wrestling, ketellbels, podciąganie na drążku, armlifting i inne. Jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin są zawody Strong Woman.

W tym roku, od 24 do 26 lipca do walki o tytuł najsilniejszej Polki przystąpiły 4 zawodniczki. Jedną z nich była gnieźnianka Karolina Koszela. Wielokrotnej mistrzyni Polski w boksie znudziło się już kolekcjonowanie kolejnych tytułów bokserskich i postanowiła spróbować swoich sił w tej jakże odmiennej dyscyplinie. Wszystko zaczęło się od przypadkowego udziału w konkursie dla publiczności na zawodach Strong Man. Karolina z łatwością wygrała konkurencję i stwierdziła, że mogłaby spróbować swoich sił w tego typu zawodach.  Po zaledwie 6-tygodniowych przygotowaniach stanęła do walki na Mistrzostwach Polski Strong Woman. Organizatorzy przygotowali 4 wymagające konkurencje. Pierwsza polegała na przeniesieniu 160 kg ciężaru na plecach na odległość 25 metrów. Gdyby nie mały błąd techniczny Karolina wygrałaby tę konkurencję. Zajęła jednak drugą lokatę. W wyciskaniu belki dała się wyprzedzić rywalkom zdobywając bardzo cenny punkt. W Martwym Ciągu zawodniczki miały 3 podejścia do deklarowanych ciężarów. W ostatnim podejściu Karolina zaliczyła 140 kg i wygrała konkurencję. Warto podkreślić, że Martwy Ciąg rozgrywany był nie na zwykłej sztandze tylko na Axel gryfie, charakteryzującym się dużą  średnicą. To dodatkowo utrudniało podniesienie ciężaru z ziemi. Przed ostatnią konkurencją Karolina miała punkt straty do pierwszego miejsca zajmowanego przez Magdalenę Talarczyk. Zawodniczki musiały załadować na podest ważącą 100 kg oponę, przenieść na odległość 25 metrów 60-kilogramowe walizki oraz wciągnąć na specjalną konstrukcję beczkę za pomocą liny. Pierwsze dwie zawodniczki nie poradziły sobie nawet z załadowaniem ciężkiej opony. Wszystko więc zależało od Karoliny i Magdaleny. Karolina w tej konkurencji nie dała szans rywalkom znakomicie technicznie zaliczając kolejne zadania. Po niej startowała Magdalena Talarczyk. Po zaliczeniu opony i walizek mimo zażartej walki nie sprostała ostatniemu zadaniu. Stało się jasne, że Karolina Koszela wywalczyła upragniony tytuł Mistrzyni Polski Strong Woman. W nagrodę za zwycięstwo otrzymała pamiątkowy puchar i przepustkę na Mistrzostwa Świata Strong Woman. Zawody odbędą się w marcu 2016 roku w USA, podczas Arnold Sports Festival w Columbus w stanie Ohio. Impreza jest organizowana przez Arnolda Schwarzeneggera i cieszy się olbrzymią popularnością. W ubiegłym roku w gronie kilkudziesięciu zawodniczek z całego świata reprezentantka Polski Sylwia Reichel zajęła trzecie miejsce. Czy Karolina Koszela powtórzy jej sukces? Trzymamy kciuki.