Kijkowcy z Trzemeszna startowali w Czerniejewie

2017-06-05

W sobotę 3 czerwca odbył się VIII Bieg Czerniejewski, którego organizatorem był Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Rajmund Gąsiorek. W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację biegową na dystansie 9,7 km, zawody nordic walking na odcinku 5,6 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

Wśród startujących w marszu z kijkami nie zabrakło silnej reprezentacji grodu Kilińskiego. W samo południe zawodnicy ruszyli na trasę. Mimo upalnej pogody, trzemesznianie świetnie poradzili sobie z trudami rywalizacji. Jako pierwszy linię mety przekroczył Arkadiusz Kędzierski, który pokonał dystans w 35 minut i 32 sekundy. W pojedynku kobiet nie było większych niespodzianek. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska (38,46 min.) a za nią była Kamila Kolberg (40,04 min.).

Irena Bednarek – 47,58 min.

Warto też wspomnieć, iż 20 maja na pięknie położonym terenie nad Jeziorem Żnińskim Małym rozegrano IX Otwarte Mistrzostwa Żnina w nordic walking. Start i meta usytuowane były na wysokości stanicy WOPR a organizacją zawodów zajął się Miejski Ośrodek Sportu w Żninie.
W dziewięciu kategoriach rywalizowały 62 osoby. Najmłodsza uczestniczka miała 13 lat, natomiast najstarszy zawodnik liczył sobie 73 lata.
W najmłodszej kategorii (dzieci i młodzież do lat 15) uczestnicy mieli do pokonania jedno okrążenie o długości 2,5 km. W pozostałych kategoriach zawodniczki i zawodnicy ścigali się na dystansie trzykrotnie dłuższym.

W rywalizacji wzięło udział osiem reprezentantek „Kijkowego Trzemeszna”. Trzemesznianki kolejny raz spisały się doskonale, zajmując czołowe miejsca w kategorii kobiet oraz w kategoriach wiekowych.
Agnieszka Kędzierska z czasem 49,17 min. była druga. Tuż za nią linię mety przekroczyła Kamila Kolberg (50,54 min.). Na dobrym, czwartym miejscu zawody ukończyła Marzena Stankowska (52,43 min.). Czwartą lokatę w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Iwona Łaniecka von Gierschewski (59,02 min.) oraz Danuta Grzegorek (59,02 min.).
Gminę Trzemeszno godnie reprezentowały także:

Angelika Płachcińska – 55,02 min.
Małgorzata Szczudlik – 55,55, min.
Iwona Wiśniewska – 58,25 min.

Mistrzowie Żnina z rąk zastępcy Burmistrza Żnina Haliny Rosiak otrzymali okazałe puchary, zawodnicy na podium medale. Wszystkich uczestników uhonorowano pamiątkowymi medalami za udział w imprezie. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek i napoje na trasie.