Kijkowe Trzemeszno ciągle w marszu

2017-07-31

W sobotę 29 lipca odbyła się dziewiąta edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka (znany i ceniony lekarz – Gąsawski Judym). W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację biegaczy na dystansie 10 km, zawody nordic walking na odcinku 5,5 km oraz bieg dla dzieci i młodzieży o długości 3 km.

W marszu z kijkami udział wzięła jedenastoosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna. Start w zawodach zakończył się sukcesami zawodników z grodu Kilińskiego. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się Arkadiusz Kędzierski (VI m – ce). Pokonał on dystans w czasie 33,48 min., co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. W kategorii kobiet trzecią lokatę wywalczyła Agnieszka Kędzierska, która przemierzyła trasę w 35,06 min. Niespodziankę sprawiły trzemesznianki, do których należało całe podium w kategorii K – 30. Pierwsza była Kamila Kolberg (36,30 min.), druga Magdalena Rosińska (37,53 min.) a trzecia Angelika Płachcińska (38,03).

Podczas rywalizacji Trzemeszno godnie reprezentowały także:
Marzena Stankowska – 38,54 min.
Iwona Wiśniewska – 41,14 min.
Iwona Łaniecka von Gierschewski – 41,41 min.
Danuta Grzegorek – 42,13 min.
Magdalena Sosnowska – 43,05 min.
Irena Bednarek – 44,25 min.

W zawodach nordic walking wystartowały 72 osoby, w tym 50 kobiet. Start i meta usytuowane były na Stadionie Gminnym przy ul. Sportowej. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sympatyków Gąsawy, OSP Gąsawa oraz Rada Sołecka Gąsawa przy wsparciu Urzędu Gminy Gąsawa i Starostwa Powiatowego Żnin.

W tym samym dniu Małgorzata Szczudlik reprezentowała Kijkowe Trzemeszno podczas III Międzynarodowych Mistrzostw Bieszczad Nordic Walking w Ustrzykach Dolnych. Do pokonania była trasa o długości 7 km. Małgosia przemierzyła dystans w czasie 1:02:55. W klasyfikacji generalnej zajęła XXVIII miejsce, wśród kobiet była trzynasta a w swojej kategorii wiekowej piąta. W zawodach uczestniczyło 34 zawodników, w tym 18 kobiet. Organizatorami rywalizacji byli: Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bieszczadzki Klub Nordic Walking, Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych oraz Hotelik Strwiąż Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.