Kijkowe Trzemeszno nie zamierza zwalniać

2018-01-07

Pierwszy weekend nowego roku 2018 okazał się pracowity, a zarazem niezwykle udany dla reprezentantek Kijkowego Trzemeszna.

W sobotę 6 stycznia cztery trzemesznianki wybrały się do Wapna, leżącego w powiecie wągrowieckim. Tam wzięły udział w II Biegu Trzech Króli, w ramach którego rozegrano zawody nordic walking na dystansie 5 km. W stawce 29 zawodników trzemeszeński team wywalczył wysokie miejsca a uzyskane rezultaty pozwoliły zająć całe podium w kategorii kobiet. Pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Kędzierska (35,07 min.), druga była Magdalena Rosińska (36,36 min.) a trzecia lokata przypadła Marzenie Stankowskiej (37,18 min.). Na piętnastej pozycji w kategorii open zawody ukończyła Iwona Wiśniewska (39,40 min.).
Start i metę usytuowano na terenie Zespołu Szkół przy ul. Mickiewicza w Wapnie. Organizatorami rywalizacji byli – „Maratończyk” Maciej Łucyk, Maratończyk Pomiar Czasu Anna Kulikowska oraz Klub Biegacza „Maratończyk” Poznań.

W niedzielę 7 stycznia Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg zameldowały się na starcie Biegu dla Pawła. Impreza ta miała charakter charytatywny i odbyła się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Do pokonania był dystans o długości 5 kilometrów. Trzemeszeńskie zawodniczki przemierzyły ten odcinek w swoim stylu i kolejny raz mogły cieszyć się miejscem na podium. Agnieszka zajęła drugie miejsce a Kamila była trzecia.
Organizatorami tej imprezy byli – In Loft Pracownia Aranżacji Wnętrz, LIFE+ oraz Fundacja Odjazdowo Nieograniczeni.