Kijkowe Trzemeszno nie zawodzi

2017-07-03

W minioną sobotę grupa jedenastu reprezentantów Gminy Trzemeszno wzięła udział w zawodach nordic walking, które zostały rozegrane podczas IV Janikowskiej Dyszki.

Pięciokilometrową trasą pokonało 83 zawodników, w tym 58 kobiet. Poza walką z dystansem i konkurencją, wszystkim przyszło zmierzyć z ulewnym deszczem. Mimo to ponownie nieźle spisali się trzemesznianie. W klasyfikacji generalnej wysokie piąte miejsce z czasem 34,04 min. zajął Arkadiusz Kędzierski. Dało mu to czwartą pozycję wśród mężczyzn. Tuż za nim linię mety przekroczyła Agnieszka Kędzierska. Uzyskany rezultat 35,18 min. pozwolił jej stanąć na drugim stopniu podium wśród pań. Kamila Kolberg pokonała trasę w 36,04 min. i mogła cieszyć się nagrodą za uzyskanie trzeciej lokaty w kategorii kobiet.

Irena Bednarek – 43,19 min. – OPEN – 50/ K – 32

Trasę poprowadzono ulicami Janikowa a start i meta usytuowane zostały na stadionie miejskim przy ul. Głównej. Organizatorami imprezy byli – Urząd Miejski w Janikowie, OSiR Janikowo i Stowarzyszenie „Janikowo na sportowo” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Janikowie a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W niedzielę 25 czerwca reprezentantki „Kijkowego Trzemeszna” wzięły udział w II Łabiszyńskim Biegu Świętojańskim. Tym razem również mogą się pochwalić udanym startem. W zawodach nordic walking nie zawiodły czołowe zawodniczki tej amatorskiej drużyny sportowej. Agnieszka Kędzierska pokonała dystans 5 kilometrów w czasie 34,18 min., co pozwoliło jej zająć drugie miejsce wśród kobiet. Kamila Kolberg potrzebowała natomiast 36 minut na pokonanie trasy. W ten sposób wywalczyła trzecią pozycję w kategorii pań.
Równie dobrze poszło pozostałym trzemeszniankom, którym udało się przemierzyć odcinek w świetnym tempie i uzyskać rezultaty poniżej 40 minut.

Marzena Stankowska – 36,58 min.
Angelika Płachcińska – 37,24 min.
Małgorzata Szczudlik – 38,23 min.
Iwona Wiśniewska – 39,48 min.
Iwona Łaniecka von Gierschewski – 39,53 min.

Poza rywalizacją kijkarzy odbył się także bieg główny na tym samym dystansie oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Start i meta oraz całe miasteczko biegowe usytuowane zostały na uroczym terenie Amfiteatru na Wyspie.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Lider, działający przy Zespole Szkół w Łabiszynie oraz Urząd Miasta i Gminy Łabiszyn. Partnerami wydarzenia byli – Łabiszyńska Aktywna Młodzież, Martex Meble i Łabiszyński Dom Kultury.