Kilka dobrych wyników lekkoatletów MKS MOS podczas ogólnopolskiego mityngu w Toruniu. Kacper Kwapiszewski wywalczył awans do halowych mistrzostw Polski!

2016-02-08

W sobotę, 6 lutego, w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny PZLA. Wzięli w nim udział reprezentanci klubu MKS - MOS Gniezno startując na dystansach 600 m, 800 m i 1000 m.

Część gnieźnian uzyskała bardzo dobre wyniki, w wielu przypadkach poprawiając rekordy życiowe. Najlepiej zaprezentował się Kacper Kwapiszewski zajmując z czasem 2:39,69 (halowy rekord życiowy)  drugie miejsce w kategorii juniorów młodszych.  Na tym samym dystansie w klasyfikacji open ósmy był Szymon Manc również ustanawiając „życiówkę”  - 2:39,48. W biegu na 800 m jedenaste  miejsce zajął Jakub Lewandowski -  2:14,70, a dwunasty był  Adeel Maqbool - 2:17,18. W rywalizacji młodzików na  dystansie 600 m dziewiąte miejsce zajął Karol Dominiczak - 1:49,95. Wśród kobiet dwukrotnie startowała Aleksandra  Piasecka. Na 200 metrów zajęła 27. miejsce z czasem 28,24 (rekord życiowy), a na 600 m była 13. - 1:55,49. W rywalizacji młodziczek na 600 m  26. miejsce zajęła Beata Szczepankiewicz - 1:58,06. W zmaganiach na 1000 m kobiet szesnasta była Patrycja Bruch  - 3:17, 85, natomiast wśród młodziczek dziewiąte miejsce zajęła Julia Kossakowska ustanawiając halowy rekord życiowy - 3:26,19. Po trudach zimowego obozu w Szklarskiej Porębie udział w zawodach halowych dla większości  gnieźnieńskich lekkoatletów stanowił formę przygotowań do zbliżającego się sezonu biegów przełajowych. Wynik uzyskany przez Kacpra Kwapiszewskiego pozwolił natomiast wypełnić temu zawodnikowi minimum kwalifikacyjne do halowych mistrzostw Polski juniorów. Mistrzostwa te odbędą się już w najbliższy weekend w Spale.