Kiszkowianie podzielili się punktami z Phytopharmem Klęka

2014-10-20

Ósme spotkanie ligowe w nowym sezonie rozegrali w nowym sponsorem piłkarze Wełnianki Kiszkowo, w poznańskiej klasie A grupie 1.

W niedzielę 19 października, podopieczni Piotra Wojnowskiego podejmowali trzeci zespół  tabeli Phytopharmu Klęka. Mimo że gospodarze prowadzili z gościm od 60 minuty spotkania 3:2 to jednak mecz zakończył się remisem 3:3 i podziałem punktów w ligowej tabeli. Spotkanie dla drużyny z Kiszkowa, rozpoczęło się dosyć niefortunnie, po błędzie bramkarza gospodarzy Karola Zdanowskiego, goście zdobyli gola w 10. minucie i od tego momentu przegrywali z Klęką w stosunku 1:0. Radość jednak Klęki z prowadzenia trwała aż do 17 minuty. Wtedy to Szymon Burgiel, po indywidualnej akcji strzałem z 14. metra pokonał golkipera gości doprowadzając tym samy do stanu 1:1. W 30 minucie przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. Tym razem kiszkowianie stracili bramkę po błędzie linii obrony i bramkarza. Pięć minut później jednak w meczu był ponownie remis 2:2. Tym razem gola wyrównującego dla Wełnianki Kiszkowo zdobył Łukasz Górny, który wykorzystał podyktowany rzut karny po ręce jednego z obrońców we własnym polu karnym Klęki.  W 40 minucie gospodarze za sprawą Łukasza Górnego, mogli ponownie wyjść na prowadzenie jedną bramką nad swoim rywalem lecz strzał z 20. metra z egzekwowanego rzutu wolnego z trudem ale wybronił golkiper gości. W tym układzie pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Po zmianie stron w meczu zostały zdobyte dwie bramki i to przez oba zespoły. W 60 minucie ponownie prowadzenie w meczu objęli kiszkowiane. Po indywidualnej akcji Dawida Jeżewskiego i ograniu trzech obrońców przez niego pomocnik gospodarzy piłkę w bramce swojego rywala umieścił w długim rogu po uderzenia z 13. metra. I kiedy wydawało się że Wełnianka Kiszkowo wynik 3:2 dowiezie do końca meczu. W 85 minucie goście zdobyli gola na wagę remisu 3:3 oraz podziału punktów w ligowej tabeli. A że wynik nie uległ już zmianie to spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karola Zdanowski,  Kamil Kupidura, Arnold Sądej, Barłomiej Szmytke (60’ Kamil Darzewski), Piotr Talarczyk, Łukasz Jałoszyński (65’ Sławomir Dąbrowski), Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski, Sławomir Kasprzak, Szymon Burgiel (80’ Maciej Zabierek), Łukasz Górny

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo, rozegra 26 października na wyjeździe z zespołem GKS Gułtowy.