Kiszkowo przegrywa u siebie z Działyniem

2014-03-24

Ostatnie spotkanie kontrolne, przed inauguracją rundy rewanżowej sezonu 2013/2014, w niedzielę 23 marca rozegrały w Kiszkowie dwa zespoły z powiatu gnieźnieńsiego. Występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupie 1 zespół Wełnianki Kiszkowo, podejmował na własnym trenie drużynę Orkanu Działyń grający w poznańskiej klasie A grupie 1. Spotkanie zakończyło się porażką zespołu z Kiszkowa, który uległ drużynie z Działynia w stosunku 3:1.

Jako pierwsi w niedzielnym meczu kontrolnym na prowadzenie 1:0 wyszli piłkarze z Działynia, mimo że to zespół z Kiszkowa na początku pierwszej połowy, mógł prowadzić jedną bramką. Dwie dogodne sytuacje sam na sam z glkiperem z Działynia – Krzysztofem Rossą zmarnował w zespole gospodarzy Dawid Jeżewski. Wracając jednak do jedynej bramki zdobytej w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu przez zespół z Działynia. To drużynę Orkanu na prowadzenie jedną bramką, które utrzymało się do końca pierwszej części meczu wyprowadził Michał Konieczka, pokonując bramkarza z Kiszkowa - Karola Zdanowskiego w sytuacji sam na sam. Po zmianie stron w 55 minucie wprawdzie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1, za sprawą zdobytego gola przez Sławomira Kasprzaka, który wykorzystując podanie od Dawida Jeżewskiego pokonał bramkarza gości posyłając piłkę z 20-tego metra nad nim.
Kiszkowianie z remisu nie cieszyli się zbyt długo w 70 działynianie zdobyli drugiego gola wychodząc ponownie na prowadzenie 2:1. Tym razem golkipera gospodarzy Karola Zdanowskiego pokonał w zespole z Działyniu - Alan Hoffmann, umieszczając piłkę w bramce gospodarze po strzale z ostrego konta w dolnym rogu z 14-go metra. Ostatnia bramka w niedzielnym meczu kontrolnym i to dla gości została zdobyta w 80 minucie. Po raz trzeci piłkę z własnej bramki Karol Zdanowski, wyjmował po celnym trafieniu do niej Michała Konieczki. W końcówce meczu kiszkowianie mogli zdobyć jeszcze jednego gola, który zmniejszyłby prowadzenie gości jednakże po strzale Mateusza Krawczyka z 20-tego metra piłka poszybowała nad poprzeczką  bramki z Działynia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Wełnianki Kiszkowo, która uległa u siebie drużynie Orkanu Działyń w stosunku 3:1.

W najbliższy weekend oba zespoły zainaugurują rundę rewanżowa sezonu 2013/2014. Drużyna z Kiszkowa uda się do Kleszczewa gdzie będzie podejmowana przez miejscowy zespół Clescevi. Z kolei Orkan Działyń na własnym trenie zmierzy się z zespołem z Poznańska 13 Poznań. Oba spotkania rozegrane zostaną w niedzielę 30 marca.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Kupidura, Maciej Masłowski, Maciej Zabierek, Arnold Sądej, Dawid Jeżewski, Marek Raith   Łukasz Górny, Piotr Talarczyk, Cezary Dąbrowski, Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak, Robert Babrakowski, Marcin Zamiara, Grzegorz Wysiecki, Testowany1

Skład Orkanu Działyń: Krzysztof Rossa, Szymon Jaszczak, Adam Olejniczak, Artur Janas, Szymon Wojcieszak, Jakub Zaremba, Szymon Musioł, Maciej Walkowiak, Michał Konieczka, Alan Hoffmann, Patryk Mendyk – na zmiany wchodzili Bartosz Miskiewicz, Bartosz Basiński, Artur Czapla, Łukasz Winkel, Alan Pniewski, Maciej Zaremba.