Klaudia Piórek i Ola Politowicz z medalami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w karate

2017-11-06

Znakomite wieści dotarły do nas z Rumunii gdzie w listopadowy weekend 3-5 w hali Polyvalent mogącej pomieścić 9 tys. kibiców w Cluj Napoka odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym oraz VII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan.

Powołania do reprezentowania naszego kraju w tych imprezach otrzymały 2 gnieźnianki, zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno: Klaudia Piórek na ME i MŚ oraz Aleksandra Politowicz na MŚ. Dziewczyny nie zawiodły i startując z orzełkiem na piersiach wywalczyły dla Polski 5 medali. Ale po kolei. W sobotę odbyły się konkurencje Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym. W konkurencji fuku-go Klaudia Piórek nie miała sobie równych i zwyciężyła zdobywając złoty medal i tytuł MISTRZYNI EUROPY! Fantastyczna walka kumite stoczona w finale dała Klaudii upragniony medal i tytuł. Niedziela to rywalizacja w VII Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan. I to właśnie Mistrzostwa Świata przyniosły naszym dziewczynom najwięcej szczęścia. Klaudia Piórek wywalczyła złoto i srebro w konkurencjach drużynowych odpowiednio kumite i kata. Indywidualnie Klaudia została brązową medalistką Mistrzostw Świata w kumite gdzie przeszła przez gęste sito eliminacji do czołowej czwórki konkurencji. Życiowy sukces osiągnęła natomiast Ola Politowicz zdobywając srebrny medal i tytuł WICEMISTRZYNI ŚWIATA w konkurencji fuku-go. Ola w półfinale pokonała zawodniczkę, która dzień wcześniej wywalczyła złoto w Mistrzostwach Europy. W finale spotkała się z zawodniczką gospodarzy. Finał był bardzo zacięty i wyrównany do tego stopnia, że dopiero dogrywka musiała wyłonić zwyciężczynię. Niezwykle cieszy postawa naszych dziewczyn, tym bardziej że zarówno Mistrzostwo Europy Klaudii i Wicemistrzostwo Świata Oli wywalczone zostały w konkurencji fuku-go tj. dwubój która jest niezwykle trudna i selektywna. Konkurencja ta składa się naprzemiennie z walk kumite i konkurencji technicznej tj. wykonywania kitei (forma kata). Wszystkie te sukcesy dziewczyny zawdzięczają wspaniałemu trenerowi Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (4 Dan). To dzięki niemu dzisiaj Gniezno może cieszyć się z zawodniczek z tytułami Mistrzyń i Wicemistrzyń Świata oraz Mistrzyni Europy.”
 
Co prawda dziewczyny dopiero wracają z Rumunii i przed nimi długa i męcząca droga ale zdążyły przesłać te znakomite wiadomości. W załączeniu kilka zdjęć.
 
Wojciech Politowicz /AKT Samuraj Gniezno/ +foto
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,klaudia-piorek-i-ola-politowicz-z-medalami-mistrzostw-europy-i.html