Klęska futsalistów w Lęborku

2023-11-12

Na mecz 8. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 12 listopada, do Lęborka, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Team. Spotkanie rozegrane w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej CSiR przy ul. Piotra Skargi miało dwa oblicza. Ostatecznie zakończyło się jednak wysoką wygraną gospodarzy 11:2.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Gnieźnianie mieli okazje do objęcia prowadzenia, ale ich nie wykorzystali. Z upływem czasu coraz aktywniejsi byli gospodarze i w 18. minucie po prostej stracie piłki przez gnieźnian w okolicach linii środkowej boiska, przeprowadzili szybki kontratak, a silnym strzałem z lewego skrzydła Dawida Dymka pokonał Dawid Łapigrowski. Zawodnicy KS szybko ruszyli do odrabiania strat, ale gospodarze bronili się dobrze i do przerwy było 1:0. Po zmianie stron lęborczanie szybko podwyższyli prowadzenie. W 23. minucie lewym  skrzydłem popędził Gracjan Lis i uderzeniem w pełnym biegu pokonał Dawida Dymka. Cztery minuty później było już 3:0. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę do pustej bramki wbił Patrycjusz Gaffke. Gnieźnianie odpowiedzieli szybko trafieniem Marcina Marcinkowskiego, który po krótkim rozegraniu piłki na prawym skrzydle z Pawłem Kadłubowiczem strzelił celnie w pełnym biegu pokonując bramkarza gospodarzy. W30. minucie Łukasz Janowicz uderzył silnie z lewego skrzydła a chwilę potem Piotr Łapigrowski strzałem do pustej bramki zakończył szybką kontrę Teamu Lębork. Trener Adam Heliasz poprosił o czas decydując się wprowadzić w miejsce bramkarza piątego zawodnika. Jednak nie na wiele się to zdało. W 31. minucie Dawid Łapigrowski tuż przy prawym słupku wbił piłkę do gnieźnieńskiej bramki podwyższają na 6:1. Dawid Dymek wrócił na chwilę do bramki, ale gnieźnianie nie ustrzegli się kolejnej straty. W 32. minucie Szymon Marszałkowski strzałem z prawego skrzydła zdobył siódmego gola dla gospodarzy. Pustą bramkę gości wykorzystał bramkarz gospodarzy w 33. minucie podwyższając na 8:1. Później dwa gole  dla Teamu Lębork w odstępie kilkudziesięciu sekund zdobył Dawid Łapigrowski, a na 11:1 podwyższył kapitan drużyny Piotr Łapigrowski. Na otarcie łez strzałem z ponad dziesięciu metrów drugą bramkę dla KS Gniezno zdobył Wojciech Węgrzyn ustalając wynik meczu na 11:2.

Team Lębork - KS Gniezno 11:2 (1:0)

Team Lębork –  Dawid Łapigrowski – 4 (18’,31’, 33’,34’ ),  Piotr Lapigrowski – 2 (31’, 38’), Gracjan Lis – 1 (23'), Patrycjusz Gaffke – 1 (27’), Łukasz Janowicz – 1 (30’), Szymon Marszałkowski – 1 (32’), Dominik Czekirda – 1 (33’)

KS Gniezno – Marcin Marcinkowski  - 1 (27’), Wojciech Węgrzyn – 1 (39’)

Zespół Klubu Sportowego Gniezno z dorobkiem 8 punktów zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę, 18  listopada,   o g. 19 gnieźnianie  podejmą w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki TAF Toruń.