Klęska Mieszka w sparingu z Sokołem

2018-02-09

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka doznali druzgocącej porażki w piątym zimowym spotkaniu sparingowym. Podopieczni Mariusza Bekasa ulegli w piątkowy wieczór 9 lutego na boisku przy ulicy Strumykowej ekipie Sokoła Kleczew aż 1:6.

Trzeba od razu dodać, że wynik piątkowego spotkania całkowicie odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Sokół był zdecydowanie lepszy i mógł wygrać ten mecz jeszcze wyżej. Żadnym usprawiedliwieniem postawy mieszkowców jest fakt, że gnieźnianie cały czas odczuwają zmęczenie po trudach obozu w Jarocinie. W pierwszej połowie momentem zwrotnym była 39 minuta, kiedy to przy stanie 1:0 dla Sokoła, sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala nie wykorzystał Damian Pawlak. W odpowiedzi, minutę potem, kleczewianie zdobyli drugiego gola, a tuż przed przerwą jeszcze trzeciego i prowadzeniem trzecioligowca 3:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona to festiwal szkolnych błędów w ekipie Mieszka. W 60 minucie Damian Pawlak w niezrozumiały sposób podał piłkę z narożnika boiska do stojącego przed bramką Mieszka na linii pola karnego Marcela Koziorowskiego i ten strzałem po ziemi zdobył czwartego gola. Trzy minuty potem w skandalicznych okolicznościach Damian Garstka faulował jednego z graczy Sokoła i arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Jakub Groszkowski. W 76 minucie Dawid Urbaniak nieprzepisowo zatrzymywał rywala we własnym polu karnym i kleczewianie mieli drugą jedenastkę w tym spotkaniu, którą ponownie wykorzystali. Kompletnie bezradnych gnieźnian stać było jedynie na gola honorowego, którego strzałem z rzutu wolnego w 86 minucie gry zdobył Damian Pawlak.

Ostatecznie biało-niebiescy ulegli Sokołowi Kleczew aż 1:6 i jest to najwyższa przegrana piłkarzy ze Strumykowej od 4 października 2014 roku, kiedy to Mieszko uległ na własnym stadionie Wełnie Skoki 0:6.

W najbliższą środę  14 lutego drużynę czeka kolejny zimowy sprawdzian. O godzinie 15.00 w Grodzisku Wielkopolskim rywalem Mieszka Gniezno będzie Rozwój Katowice.

Bramki: Łukasz Cichos (11), ? (40), ? (42), Marcel Koziorowski (60), Jakub Groszkowski (63 z karnego), ? (75 z karnego) - dla Sokoła, Damian Pawlak (85) - dla Mieszka

"Mieszko": Wiktor Beśka (46 Dominik Nowicki) - Michał Dreczkowski (46 Marcin Tomaszewski), Adrian Bartkowiak (46 Dawid Urbaniak), Michał Steinke, Miłosz Brylewski (46 Damian Garstka) - Marcin Trojanowski (70 Michał Dreczkowski), Dawid Radomski, Taras Maksymiv (46 Filip Kruczyński), Tomasz Bzdęga, Krzysztof Wolkiewicz, Damian Pawlak