Kłos odprawiony z bagażem pięciu goli

2017-05-07

Kolejne bardzo efektowne zwycięstwo w rundzie wiosennej poznańskiej klasy okręgowej zapisali na swoim koncie piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa rozgromili w niedzielne popołudnie niepokonanego w tym roku Kłosa Zaniemyśl 5:0.

Kłos przyjechał do Gniezna w charakterze zespołu, który nie przegrał jeszcze w tym roku żadnego meczu i z nastawieniem pokrzyżowania planów faworyzowanym gospodarzom. Zakusy przyjezdnych legły w gruzach już w 23 sekundzie gry! Wtedy to Michał Wiśniewski podał piłkę w pole karne do Tomasza Kaźmierczaka, a ten zagrał przed linię szesnastki do nadbiegającego Tomasza Bzdęgi, który ładnym i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Dominikowi Rogowskiemu. W kolejnych minutach gnieźnianie mieli zdecydowaną przewagę co zwiastowało drugiego gola. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed bramką Kłosa powstało zamieszanie, które wykorzystał Wojciech Gąsiorowski (przy piłce na zdjęciu) zdobywając kolejnego swojego wiosennego gola. Dwie minuty potem, próbowali odgryźć się goście. W dogodnej sytuacji znalazł się Wiktor Strojny, ale jego uderzenie ładnie obronił Paweł Beser. W 27 minucie bliski szczęścia był ponownie Wojciech Gąsiorowski, który stanął niemal oko w oko z Rogowskim. Niestety uderzenie napastnika biało-niebieskich zatrzymało się na słupku bramki gości. Siedem minut później już nic nie uratowało przyjezdnych od straty gola. Szybką akcję Gąsiorowskiego i Bzdęgi, celnym podaniem do Tomasza Kaźmierczaka zakończył ten drugi, a młodemu napastnikowi Mieszka nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do pustej bramki. Trzybramkowym prowadzeniem biało-niebieskich zakończyła się pierwsza odsłona tego spotkania, która całkowicie toczyła się pod dyktando mieszkowców.

Druga połowa rozpoczęła się dla zespołu trenera Bekasa równie dobrze jak i pierwsza. W 47 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Kaźmierczak, który będąc sam na sam z Rogowskim uderzeniem po ziemi pokonał go po raz czwarty. W kolejnych fragmentach impet naszej drużyny nieco zmalał i spotkanie bardziej się wyrównało. Kolejny gol w tym pojedynku padł w 70 minucie gry. Wtedy to krótko rozegrany rzut wolny przez Michała Steinke i Adriana Bartkowiaka precyzyjnym uderzeniem przy słupku zakończył Tomasz Bzdęga. W ostatnich minutach gry oba zespoły miały po jednej okazji. Po stronie Mieszka w dogodnych okolicznościach niecelnie strzelił Adrian Bartkowiak, a chwilę potem w zamieszaniu pod bramką gospodarzy Paweł Beser złapał uderzenie Pawła Kaźmierczaka.
Ostatecznie Mieszko rozgromił Kłosa 5:0 odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w okresie „majówki”. W dodatku podopieczni Mariusza Bekasa zdobyli w tych trzech meczach szesnaście bramek, nie tracąc przy tym żadnej. W tabeli gnieźnianie utrzymują sześć „oczek” przewagi nad drugą Wiarą Lecha Poznań i aż jedenaście nad trzecią Vitcovią Witkowo. Kolejnym rywalem mieszkowców będzie w nadchodząca niedzielę w Rogoźnie tamtejsza Wełna.

Bramki: Tomasz Bzdęga 2x (1, 70), Tomasz Kaźmierczak 2x (34, 47), Wojciech Gąsiorowski (15) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser – Damian Garstka, Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Łukasz Mokrzycki (46 Robert Pepliński) – Michał Wiśniewski (46 Paweł Siwka), Mikołaj Zawadka, Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski (72 Filip Kruczyński) – Wojciech Gąsiorowski (61 Adrian Bartkowiak), Tomasz Kaźmierczak

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
8.  Orkan Jarosławiec 22 29 9 2 11 49-61 5 1 5 23-28 4 1 6 26-33 1 3 1 0 0 5-1
9.  Concordia Murowana Goślina 21 29 9 2 10 33-35 4 2 5 15-16 5 0 5 18-19 1 0 0 0 1 1-5
10.  Piast Kobylnica 22 27 6 9 7 37-38 4 2 4 22-20 2 7 3 15-18
11.  Orkan Konarzewo 22 26 7 5 10 33-62 1 3 6 9-26 6 2 4 24-36
12.  Wełna Rogoźno 22 19 5 4 13 22-60 2 4 4 12-22 3 0 9 10-38
13.  Wielkopolska Komorniki 20 17 5 2 13 30-50 4 1 6 18-25 1 1 7 12-25
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 21 13 3 4 14 21-51 2 4 5 16-21 1 0 9 5-30
15.  Pelikan Niechanowo 22 5 1 2 19 16-73 0 1 10 6-38 1 1 9 10-35