Klubowe Mistrzostwo Polski dla GTT Maciejka Diament Gniezno na OOM!

2014-08-05

Wielkimi krokami sezon startów młodzieżowych dobiega końca po zaciętej rywalizacji we wszystkich kategoriach nadszedł czas na juniorów młodszych, dla których imprezą główną w tym roku stały zawody w Mietkowie gdzie rywalizowano o medale „Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” – odpowiednika Mistrzostw Polski w kategorii juniora młodszego.

 Tradycyjnie zawodnicy GTT Maciejka GOSiR Gniezno przyzwyczaili nas, że przywożą z najważniejszych imprez liczne trofea podobnie oczywiście było i w tym przypadku. Podczas dwóch dni rywalizacji (zawodnicy wystartowali w sobotę w zawodach indywidualnych natomiast w niedzielę w rywalizacji sztafet) kciuki miały prawo wszystkich nas rozboleć. Sobota to wspaniały dzień dla naszego reprezentanta Eryka Szuby, tylko nieznacznie uległ tego dnia lepiej dysponowanym zawodnikom i zajął bardzo dobre 3 miejsce tuż za nim na 4 miejscu uplasował się kolejny zawodnik Diamentu Piotr Zabiszak a Szymon Strzyżewski zajął w stawce 23 miejsce. Nieco słabiej tego dnia zaprezentowały się dziewczęta: Olga Masłowska była 8 po zaciętej rywalizacji wyprzedzając na mecie o centymetry koleżankę klubową Alicją Lewandowską, – która zameldowała się na 9 pozycji. Tuż poza pierwszą 10-tką uplasowały się Martyna Pietruszewska 11 miejsce i Paulina Zabiszak 12 miejsce. W drugim dniu bezkonkurencyjne okazały się wielkopolskie sztafety w szeregach, których wystąpili nasi reprezentanci pierwsze miejsce zajęła sztafeta w składzie Piotr Zawiszak, Eryk Szuba,

Ania Płatek i Agnieszka Kliber - natomiast 2 okazała się sztafeta, w której w głównej roli wystąpiła nasza zawodniczka Olga Masłowska wspomagana przez wielkopolskich triathlonistów w osobach Adriana Springera, Klaudii Kasprzak i Mateusza Wiśniewskiego. Tuż za podium na 4 miejscu na metę dotarła się sztafeta z ¾ składająca się z „Diamencików”: Alicji Lewandowskiej, Martyny Pietruszewskiej i Szymona Strzyżewskiego, których wspomagał Wielkopolanin Arek Bartkiewicz.

 

Dodajmy że Maciejka Diament Gniezno został klubowym Mistrzem Polski w kategorii junior młodszy!

 

Wszystkim gratulujemy wspaniałego występu! Specjalne życzenia przy tej wyjątkowej okazji chcielibyśmy złożyć naszemu tytularnemu sponsorowi p. Maciejewskiemu z okazji narodzin nowego, małego członka rodziny – serdecznie gratulujemy!

 

 

GTT Diament Gniezno + foto

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,klubowe-mistrzostwo-polski-dla-gtt-maciejka-diament-gniezno-na-oom.html