Kobierzyce drugie pokonane. Kolejne trzy punkty zostały w pierwszej stolicy!

2020-11-08

Mocny cios gospodyń i ich zdecydowana gra w ataku w końcówce – tak można podsumować 4. spotkanie II ligi pomiędzy KaPi Meble MKS PR II Gniezno a KPR Gminy Kobierzyce II. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Janusza Pudelewicza wygrały w niedzielę 8 listopada we własnej hali 32-22 i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Wynik spotkania otworzyła Martyna Dolacińska, a trzy kolejne trafione rzuty gospodyń szybko ustanowiły wynik 4:0 (Agata Alwin, Marta Łachowska, Dolacińska). W piątej minucie rzut karny wykorzystała Karolina Jarecka zdobywając pierwszą bramkę dla Kobierzyc. Obie drużyny grały dość zdecydowanie w obronie, więc już w siódmej minucie sędziowie odesłali na ławkę kar Agnieszkę Siekańską, a sytuację “sam na sam” z bramkarką wykorzystała Dolacińska, dla której było to trzecie trafienie tego dnia. Mocny początek spotkania ustawił to spotkanie pod dyktando KaPi Meble MKS PR II i sprawił, że przyjezdne miały problem z dojściem do wyniku, który zagrażałby gospodyniom.  Choć kobierzyczanki starały się odpowiadać na kolejne ciosy gnieźnianek podczas kolejnych minut gry, to ta faza meczu zdecydowanie nie zakończyła się po ich myśli (18-11).

Po zmianie stron podopieczne Mariusza Łyszczyńskiego i Grażyny Janczak ruszyły do zmniejszania strat. Bezpieczny dystans w tym momencie gry został zminimalizowany do czterech trafień (21-17 w 38′). Z dobrej strony pokazały się, m.in Magdalena Leśniak i Justyna Pawełek, które łącznie w przez dwie minuty gry zdobyły cztery bramki. Gospodynie nie pozostały dłużne i za sprawą Pauliny Kabacińskiej i Weroniki Wabińskiej powiększyły na moment przewagę na sześć trafień, która to przez błędy żółto-czarnych szybko została zredukowana ponownie do czterech. W drugiej fazie tej połowy nastąpiła totalna niemoc kobierzyczanek, które dorzuciły do swojego dorobku tylko dwie bramki . Ta sytuacja podziałała na gnieźnianki mobilizująco. Zdecydowanie lepiej zaczęły funkcjonować w ataku i ostatecznie odskoczyły na dziesięć trafień (32:22).

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Kobyłecka, Rożek – Alwin 5, Kabacińska 4, Wabińska 4, Draheim, Skoczeń, Dolacińska 6, Grzegorek, Rachela 4, Tanaś 3, Łachowska 5, Śmigowska 1, Nowicka.

MKS PR Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTA