Kolejna porażka tym razem w Rawiczu najmłodszych koszykarzy z MKK Gniezno

2014-01-16

Kolejnej porażki doznali kadeci MKK Gniezno. Tym razem najmłodszy zespół tegorocznych rozgrywek Kadeta A nie sprostał w meczu wyjazdowym zespołowi Rawii Rawicz przegrywając 70:39.

Wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu całego spotkania. W początkowych minutach tego meczu to MKK miało optyczną przewagę na parkiecie. Agresywna obrona na całym parkiecie wprowadziła spore zamieszanie w zespole z Rawicza. Dopiero koniec pierwszej kwarty to bardziej wyrównana gra i fragment, w którym w przeciągu niespełna 2 minut tracimy 8 punktów. Dzięki temu Rawia wygrywa 19:15. Cała druga kwarta dla Rawicza. Gnieźnianie tracą łatwe punkty do tego są bardzo nieskuteczni nawet w najłatwiejszych sytuacjach pod koszem. Wynik 28:7. W tej części spotkania to kompletna deklasacja naszego zespołu. W trzeciej kwarcie MKK pokazuje charakter i wygrywa 11:14. W ostatniej odsłonie przegrywamy 4 punktami 12:8 i cały mecz kończy się wynikiem 70:39. O losie tego meczu zadecydowała druga kwarta. Kolejny raz otrzymaliśmy srogą lekcję koszykówki. Jednak idzie dostrzec w kolejnym meczu postęp w grze naszych kadetów.

W przyszłym sezonie każdy taki mecz będzie procentował. Punkty dla MKK zdobyli: Sztyma Aleksander 14, Wietrzyński Dariusz i Tkaczyk Dominik po 8, Piechowiak Tomasz 5, Kniaź Kacper i Barkowski Łukasz po 2.