Kolejna walka o punkty drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno zakończona

2014-10-21

W weekend 18-19 października drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno, rozegrały następne spotkania w trwającym nowym sezonie 2014/2015 w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Przedstawiamy wyniki drużyn Mieszka Gniezno oraz strzelców bramek:

A1 Wojewódzka: Junior St. Trener- Paweł Bartkowiak
Sokół Samocin - Mieszko Gniezno 8:0 (3:0)

(o tym spotkaniu relację zamieściliśmy na naszej stronie internetowej)

Kolejne spotkanie- 26.10.2014 godzina 13.00
Mieszko Gniezno – Rawia Rawicz

B1 Junior Mł. Trener- Przemysław Urbaniak
Mieszko Gniezno – 1922 Lechia Kostrzyn 3:1 (1:1)
Bramki dla Mieszka: Jarosław Łukomski(34”), Wiktor Adamski (51’), Dominik Andrzejewski (63’)

Trzeba przyznać iż drużynie juniorów młodszych Mieszka Gniezno prowadzonych przez Przemysław Urbaniaka wiedzie się w rozgrywkach poznańskiej ligi swojej grupy bardzo dobrze. Zajmujący pierwsze miejsce i zbliżający się wielkimi krokami do grupy  mistrzowskiej zespół z grodu Lecha nadal nie zaznał goryczy porażki. W kolejnym swoim meczu jak przystało na lidera drużyna juniorów młodszych Mieszka Gniezno pokonała na własnym trenie w spotkaniu rewanżowym na szczycie ligowej tabeli drugi zespół rozgrywek 1922 Lechię Kostrzyn w stosunku 3:1. Przypomnijmy iż w pierwszej potyczce w rundzie sezonu zasadniczego, do której doszło w Kostrzynie również górą byli gnieźnianie wygrywając tamte spotkanie 2:0. Drugie zwycięstwo z rzędu nad zespołem z Kostrzyna, do którego doszło w niedzielę 19 października w Gnieźnie, podopiecznym Przemysława Urbaniaka nie przyszło wcale łatwo gdyż do przerwy był remis 1:1. Zwycięstwo młodzi gnieźnianie zapewnili sobie nad zespołem z Kostrzyna dopiero w drugiej połowie aplikując swojemu rywalowi dwie bramki nie tracąc przy okazji żadnej. Oby tak dalej.

Skład juniorów młodszych Mieszka Gniezna:  Miczyński Mikołaj, Franczak Adrian, Zimmer Michał, Łapiński Patryk, Adamski Wiktor (52’ Mikitow Jakub), Andrzejewski Dominik, Garstka Tobiasz, Brylewski Daniel (40’ Kiełpiński Adrian), Krupka Adrian (65’Lipiński Mikołaj), Łukomski Jarosław (40’ Kaźmierczak Tomasz), Hoffmann Jakub

Kolejne spotkanie: 25.10.2014 godzina 15.00
Lider Swarzędz - Mieszko Gniezno

C1 Trampkarz St. Trener- Dariusz  Kuryło
Pelikan Niechanowo - Mieszko Gniezno 2:1 (1:0)
Bramka dla Mieszka: Jan Tomaszewsk
i
Trzy pewne punkty w sobotę 18 października stracili trampkarze starsi  Mieszka Gniezno prowadzenie przez Dariusza Kuryłę. Po sześciu zwycięstwach z rzędu młodzi gnieźnianie polegli w meczu wyjazdowym w Niechanowie przegrywając z czwartą drużyną rozgrywek w stosunku 2:1. Niechanowianie prowadzeni przez Pawła Ignasińskiego, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego skazywani byli na pożarcie przez mieszkowców. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna! Gospodarze stawiali gnieźnianom zacięty opór i jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Autorem gola dla Pelikana był Kacper Boczkowski, który wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem Mieszka. Jednobramkowym prowadzeniem zielono-czarnych zakończyła się pierwsza połowa sobotniego meczu. W drugiej połowie gra momentami była wyrównana, a jeden z ataków niechanowian celnym trafieniem zakończył Dominik Laskowski. Gospodarze prowadzili już 2:0 czym postawili lidera w bardzo trudnej sytuacji. Mieszkowcy zdołali w końcowych fragmentach zdobyć jedynie "kontaktowego" gola, którego autorem okazał się Jan Tomaszewski. I ostatecznie mecz zakończył się cenną i niespodziewaną wygraną Pelikana 2:1.

Skład trampkarzy starszych Mieszka Gniezno: Adrian Lisek, Jacek Nowak, Michał Nowakowski, Kacper Dopieralski, Jakub Olejniczak, Jan Tomaszewski, Kacper Skrzypczak, Mikołaj Majorczyk, Igor Chojnacki, Adam Kowalski, Maksymiljan Sikorski, Rafał Hernacki, Alan Zygadło, Maciej Kupczyński, Mikołaj Grajkowski, Dariusz Czerniak, Mikołaj Synoradzki, Bartosz Kropaczewski

Kolejny spotkanie: 26.10.2014 godzina 11.00
Mieszko Gniezno – Nielba I Wągrowiec

C2 Trampkarz Mł I Trener- Marcin Sporakowski
Mieszko I Gniezno – Huragan Pobiedziska 1:3 (0:1)
Bramka dla Mieszka: Kamil Kmieć

C2 Trampkarz Mł II Trener- Marcin Sporakowski
Mieszko II Gniezno – 1922 Lechia Kostrzyn 1:7 (1:3)
Bramka dla Mieszka: samobójca piłkarza gości

Sobota 18 października okazała się bardzo kiepskim dniem dla obu zespołów trampkarzy młodszych Mieszka Gniezno. W meczu na szczycie swojej grupy rozgrywkowej Mieszko I Gniezno przegrało z Huraganem Pobiedziska 1:3 , tym samym raczej tracąc szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Natomiast Mieszko II Gniezno uległo zdecydowanie Lechii Kostrzyn 1:7.

Jeśli chodzi o pierwszy mecz to od początku dało się zauważyć dużą nerwowość w grze niektórych piłkarzy Mieszka w meczu o stawkę. Pierwsza akcja gości po rzucie rożnym zakończyła się szczęśliwie dla miejscowych gdyż piłka wylądowała na poprzeczce. Następne minuty to przejęcie inicjatywy przez gnieźnian i ich okazje na gole  Dwukrotnie szanse miał Mateusz Borecki i raz Kamil Kmieć , jednak doskonale dysponowany był golkiper z Pobiedzisk i za każdym razem bronił strzały naszych graczy. Kolejne minuty to wyrównana gra i dwie sytuacje sama na sam dla Huraganu , tym razem bramkarz Mieszka Miłosz Król popisał się skutecznymi interwencjami. Pierwszy bramka dla gości padła w 26 min. strzał z przed linii pola karnego wylądował w samym okienku  Od początku drugiej połowy Mieszko ruszyło do ataków ,aby odrobić straty. Udało się to w 37 min. , rajd lewą stroną boiska przeprowadził kapitan Aleks Błaszak i po jego centrze piłkę do bramki Huraganu skierował Kamil Kmieć. Kolejną groźną akcję przeprowadzili gnieźnianie w 43 min. Bartosz Goździnski wyszedł sam na sam z bramkarzem gości strzelił jednak minimalnie obok słupka. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i o tym nasi piłkarze przekonali się w 47 min. kiedy strzał z 25m napastnika z Pobiedzisk wylądował ponownie w górnym rogu naszej bramki. Po stracie gola wdarła siew grę mieszkowców jeszcze większa nerwowość , co skutkowało częstymi faulami i wykluczeniami minutowymi przez sędziego.  Po jednym z fauli w 67 min i strzale z wolnego gracza Huraganu nasz bramkarz sparował futbolówkę na poprzeczkę jednak przy dobitce był już bez radny i mecz zakończył się wynikiem 1:3. Podsumowując zabrakło skuteczności , żal straconej szansy.

W drugim meczu zespół Mieszka II Gniezno walczył  z  Lechia Kostrzyn. Początek spotkania był obiecujący , gospodarze przeprowadzili kilka groźnych ataków i po jednym z nich aktywny Kamil Polus wymusił błąd obrońcy z Kostrzyna który strzelił samobójczego gola. Kolejne akcje i strzały m.in. Filipa Krawczyka , Mateusz Pućki czy Wojciecha Fabisia były niecelne lub bronił bramkarz Lechii. Co nie udawało sie naszym piłkarzom udało się rywalowi i w 17 min po rzucie wolnym i w 18 min celnie trafiali. Jeszcze w 32 min po kontrze goście podwyższyli na 1:3. Druga połowa to próby strzałów gnieźnian między innymi  Mateusza Krupy, Krystiana Cieślewicza czy Dawida Tymosza jednak żaden nie trafił do bramki przeciwników. Natomiast piłkarze Lechii wykorzystywali każdy błąd naszej obrony strzelając w tej części cztery bramki.

Skład Mieszka I : Król - Błaszak , Sekulski , Krupka , Bembenek - Bednarz , Klimacki , Bryska , Mól - Borecki , Kmieć  rez . Goździński Bartosz, Goździński Jakub , Łuszczyński , Dziel , Nowicki

Skład Mieszka II: Dziekański - Macioszek , Staszewski , Tymosz , Kozłowski - Fabiś , Krawczyk , Krupa , Malinowski , Polus , Cieślewicz   rez . Pućka

Kolejne spotkanie: 25.10.2014
Kopernik I Poznań – Mieszko I Gniezno - godzina 12.30
Koziołek Poznań - Mieszko II Gniezno – godzina 13.00

D1 Młodzik St. I Trener- Paweł Bartkowiak
Mieszko I Gniezno – Huragan Pobiedziska 6:2 (5:0)
Bramki dla Mieszka: Nikodem Kęczkowski x5, Oliver Zakrzewicz
(relacja z tego spotkania jest zamieszczona na stronie)

Kolejne spotkanie – 25.10.2014 godzina 11.00
Lider Swarzędz - Mieszko I Gniezno

D1 Młodzik St. II Trener- Tomasz  Zakrzewski
Karolina Koziegłowy - Mieszko II Gniezno 0:0 (0:0)

Remisem bezbramkowym a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się kolejne spotkanie z udziałem drugiego zespołu, młodzików starszych Mieszka Gniezno. W sobotę 18 października podopieczni Tomasza Zakrzewskiego udali się do Koziegłów, gdzie o kolejne punkty walczyli z miejscową ekipą Karolinki. Gnieźnianom zajmującym trzecią lokatę w ligowej tabeli nie udało się odnieść kolejnego zwycięstwa i po bardzo zaciętym spotkaniu z ostatnią drużyną tabeli przy mnóstwo sytuacji strzeleckich, które zresztą nie zostały wykorzystane spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Najlepsze sytuacje w drużynie młodzików starszych w tym meczu nie wykorzystali  między innymi w pierwszej połowie w 15 minucie Kacper Kaczmarek, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy czy w 17 oraz w 23 minucie po uderzeniach z bliskiej odległości piłki głową przez  Mateusza Zakrzewskiego i Dawida Faiłkowskiego, golkiper gospodarzy zdołał uratować swój zespół od utraty gole.  Z kolei w drugiej po uderzeniu piłki z głowy Mateusza Zakrzewskiego, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy.

Skład młodzików starszych drugiego zespołu Mieszka Gniezno: Jakub Stachowiak; Cieciura Dawid, Fiałkowski Dawid, Szeliga Bartosz, Kondracki Marcel,    Fiałkowski Dawid, Łuszczyński Alan, Szubarga Jakub, Zakrzewski Mateusz, Kaczmarek Kacper, Szewczyński Krystian, Jawoszek Beniamin, Pruss Nikodem, Staszak Jakub, Splitt Filip.

Kolejne spotkanie: 26.10.2014 godzin 10.00
Przemysław Poznań - Mieszko II Gniezno

D2 Młodzik Mł. Trener- Artur Bartkowiak
Mieszko Gniezno – 1922 Lechia Kostrzyn 4:1 (3:0)
Bramki dla Mieszka: Maksym Grzeszczak x2, Jakub Poterski x2

Szóste zwycięstwo przy jednym remisie zapisali na swoim koncie młodzicy młodzi Mieszka Gniezno. W sobotę 18 października podopieczni Artura Bartkowiak, komplet trzech punktów zainkasowali na swoim koncie podejmując na swoim boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy Strumykowej w Gnieźnie, zespół 1922 Lechi Kostrzyn, z którym wygrali w stosunku 4:1. Lider tabeli czyli młodzi gnieźnianie prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 5 minucie za sprawa gola zdobytego przez Maksyma Grzeszczaka. Potem do bramki gości trafił w 12 minucie Jakub Poterski a wynik pierwszej połowy 3:1 dla Mieszka Gniezno ustalił Maksym Grzeszczak lokując piłkę w samym okienku bramki gości. Po zmianie stron w 44 minucie to goście zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gnieźnian do 3:1. Ostatnie jednak słowo w sobotnim meczu należało do gospodarzy, którzy w 48 minucie zdobywając gola, którego autorem okazał się Jakub Poterski ustalili wynik końcowy meczu na 4:1 dla Mieszka Gniezna.

Skład KS Mieszko: Wiktor Jóźwiak /bramkarz/, Patryk Rembowicz, Kamil Gierałka, Mikołaj Garstka, Mateusz Stelmaszyk, Stanisław Zbierski, Patryk Polus, Jakub Poterski, Maksym Grzeszczak, grali również: Wojciech Błaszczyk, Kacper Bubacz, Marcel Dąbrowski, Jakub Grajek /bramkarz/, Wiktor Gromadzki, Mikołaj Kropaczewski, Albert Kurowski, Szymon Ogrodny, Adam Waraczyński, a także Nikodem Frączak, Aleks Kubiak, Adrian Matelski, Artur Strzelecki.

Gniewko Gniezno - Mieszko Gniezno

E1 Orlik St. Trener- Jacek  Moszczyński
Mieszko Gniezno – Huragan Pobiedziska 3:4 (2:3)
Bramki dla Mieszka: Patryk Kluczyński, Adrian Tymosz, Jan Berlik

Jedno bramkową porażką zakończyło się sobotnie spotkanie 18 października orlików starszych Mieszka Gniezna, do którego doszło na gnieźnieńskim boisku Orlika przy ulicy Cyma, gdzie podopieczni Jacka Moszczyńskiego mieli za przeciwnika zespół Huraganu Pobiedziska. Spotkanie, bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli (Mieszko Gniezno 4 miejsce a Huragan Pobiedziska 5 miejsce), które było dość wyrównanym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn zakończyło się niestety porażką zespołu orlików starszych Mieszka Gniezno z zespołem z Pobiedzisk w stosunku 4:3

Skład orlików starszych Mieszka Gniezno: Mikołaj Menz, Kacper Andrzejczak, Emil Tomaszewski, Patryk Kluczyński, Mateusz Ratajczak, Adrian Tymosz, Piotr Frankowski, Jan Berlik, Daniel Pasterczyk, mateusz Posłuszny, Filip Nowakowski, Mikołaj Wójcik, Mateusz Szubert, Aleksander Antczak, Krzysztof Zaporowski, Mikołaj Poltaszewski.

Kolejne spotkanie: 25.10.2014 godzina 13.30
Wełnianka Kiszkowo - Mieszko Gniezno

E2 Orlik Mł.Trener- Tomasz  Zakrzewski
Mieszko Gniezno – AP Błekitni I Owińska 2:3 (0:1)
Bramki dla Mieszka: Aleksander Bujanowski x2

Podobnie jak orlicy starsi Mieszka Gniezno tak i orlicy młodzi tego samego klubu w sobotę 18 października z placu gry schodzili jako pokonani. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, trzy punkty stracili przegrywając na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą  mieszczącym się przy ulicy Cyma w Gnieźnie, w meczu, w którym za przeciwnika mieli AP Błękitnych Owińska w stosunku 3:2. Goście do przerwy prowadzili z młodymi gnieźnianami jedną bramką co można było jeszcze odrobić w drugiej  połowie meczu, który twa w tej kategorii wiekowej 2x25 minut. Tak też się stało w drugiej połowie za sprawą Aleksandra Bujanowskiego, który zdobył obie bramki dla swojego zespołu  w meczu był remis 2:2. Ostatnie jednak słowo należało do gości z Owińsk, którzy zdobywając trzecia bramkę ustalili końcowy wynik meczu 3:2.

Skład orlików młodszych Mieszka Gniezno: Bartosz Rynarzewski, Jakub Budziszowski, Aleksander Bujanowski, Marcel Grobelny, Karol Jochemski, Bartosz Jochemski, Jakub Lewicki, Albert Potocki, Ksawery Potrawa, Jakub Kolasiński, Oskar Tomczak, Antoni Wierzelewski.

Kolejne spotkanie: 27.10.2014 godzina 18.00