Kolejne medale Mistrzostw Polski w Unihokeju dla Niechanowa

2021-05-25

W dniach 22 i 23 maja rozegrany został w Gdyni Finał Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii junior młodszy.

W zawodach wystąpiły najlepsze drużyny w Polsce wyłonione drogą całorocznych rozgrywek ligowych :
1) UKS Aligator Gdynia (województwo pomorskie)
2) SKS Olimpia Łochów (województwo mazowieckie)
3) UKS Błyskawica Niechanowo (województwo wielkopolskie)
4) UKS Bankówka Zielonka (województwo mazowieckie)
5) UKS Fenomen Babimost (województwo lubuskie)
6) UKS Victoria Gułtowy (województwo wielkopolskie)

Turniej został rozegrano systemem "każdy z każdym", łącznie rozegrano 15 meczów.

Błyskawica Niechanowo 5:4 Fenomen Babimost

Do najlepszej szóstki zawodników  turnieju finałowego został wybrany kapitan UKS Błyskawica Niechanowo Jakub Kozłowski.

W wyniku przeprowadzonej rywalizacji wyłoniono Mistrza Polski w Unihokeju w kat. junior młodszy w sezonie 2020/2021. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

0

W tych samych dniach tylko w Gdańsku rozegrany został Finał Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii juniorek młodszych. W zawodach uczestniczyło 5 zawodniczek z gminy Niechanowo na co dzień reprezentujące UKS Jarząbek. Tym razem na mocy porozumienia międzyklubowego reprezentowały UKS Radzevia i w barwach tego klubu wywalczyły brązowy Medal Mistrzostw Polski w Unihokeju. Najlepszą zawodniczką meczu z Interplastic Osowa Gdańsk została wybrana Julia Marciniak.

Podsumowując w każdej młodzieżowej kategorii wiekowej, w której zawodnicy pochodzący z gminy Niechanowo uczestniczyli w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w Unihokeju prowadzonych przez Polski Związek Unihokeja zdobyty został medal Mistrzostw Polski.

Jest to wielki sukces tych młodych zawodników i zawodniczek oraz efekt systematycznego szkolenia prowadzonego w gminie Niechanowo w tej dyscyplinie sportu.

Tomasz Wojciewchowski + foto - Szersza relacja fotograficzna  z tych zawodów TUTAJ