Kolejne Mistrzostwo Wielkopolski MKS MOS Gniezno!!!

2016-03-23

W środę 22 marca br. piłkarki ręczne MKS MOS zakończyły rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek.

Na ostatni mecz  rozgrywany na szczeblu województwa gnieźnianki pojechały do Buku, aby zmierzyć się z zespołem wicelidera UKS Bukowia. Oba zespoły bardzo dobrze się znają. Pokonały pozostałe zespoły w lidze, więc o wygraniu tych rozgrywek  decydowały bezpośrednie pojedynki. Nasze szczypiornistki przystępowały do tego meczu z 8 bramkową zaliczką wypracowaną w meczu poprzedniej rundy w Gnieźnie, w którym to zwyciężyły 35:27.

Szczypiornistki z Gniezna szybko objęły prowadzenie 7:4. Niestety chwilę później nastąpił przestój w grze naszego zespołu. W tym fragmencie gry bardzo dobrze broniła bramkarka zespołu z Buku. Zespół gospodarzy odrobił straty i na przerwie na tablicy wyników widniał wynik 11:11. Po przerwie dziewczyny z Grodu Lecha bardzo mocno wzmocniły grę w obronie i  do tego wyprowadzały zabójcze kontrataki. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka zwyciężyły zdecydowanie 25:17. Tym samym (wygrywając wszystkie mecze w lidze) wywalczyły tytuł MISTRZA WIELKOPOLSKI MŁODZICZEK  i  będą reprezentować Wielkopolskę  w rozgrywkach centralnych. Przypomnijmy, że po drużynie juniorek to drugie Mistrzostwo zespołu młodzieżowego MKS MOS Gniezno zdobyte w Wielkopolskich rozgrywkach w tym sezonie.
Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w Gnieźnie w dniach 29.04-1.05.2016. Oprócz gospodyń w  zawodach tych wystąpią: Mistrz województwa  lubuskiego, oraz Wicemistrzowie województw  zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynom i ich trenerom!

MKS MOS Gniezno: bramkarki –Weronika Wilkosz, Maja Nowakowska i Karolina Jasińska; zawodniczki pola: Maria Rybicka, Vanessa Gajewska, Wiktoria Serbin, Paula Gola, Zuzanna Bednarek, Roksana Paluch, Martyna Dolacińska, Klaudia Balcerek, Oliwia Pudelewicz, Aleksandra Krause, Andżelika Zimoch, Katarzyna Ochocka, Patrycja Kuszak.
Trenerzy zespołu: Robert Popek i Janusz Pudelewicz