Kolejne pewne zwycięstwo gnieźnieńskich siatkarzy

2013-11-30

W spotkaniu 8. kolejki rozpoczynającej rundę rewanżową rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował w hali II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Łubieńskiego drużynę MKS MDK Trzcianka.

nieźnianie byli faworytami tego pojedynku i już w pierwszym secie udowodnili to zwyciężając gładko do 13. Na początku drugiej partii to goście uzyskali minimalne prowadzenie, ale z upływem czasu gnieźnianie zaczęli zyskiwać przewagę i wygrali seta do 16. W trzeciej odsłonie trener Adrian Paczyński tradycyjnie wystawił skład rezerwowy. Dublerzy początkowo mieli problemy z drużyną MKS MDK, która do Gniezna przyjechała w zaledwie siedmioosobowym składzie – za to z dwoma szkoleniowcami. Gnieźnianie przegrywali już 2:5 i 7:8. Później objęli czteropunktowe prowadzenie 16:12, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu 16:16. Od tego momentu przewaga  biało-czerwonych nie podlegała już jednak żadnej dyskusji. Gnieźnianie wygrali seta do 19, a cały mecz 3:0. Gnieźnianie potraktowali to spotkanie wybitnie szkoleniowo, a jednym z dowodów na to jest fakt, że w składzie pojawiło się aż dwóch zawodników na pozycji libero.

KS Gniezno – MKS MDK Trzcianka 3:0 (25:13, 25:16, 25:19)

Skład KS Gniezno: Wojciech Giszczyński, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Tomaszewski, Alan Piechowiak, Andrzej Stankowiak, Krystian Jałoszyński, Adam Robakowski, Łukasz Porosa, Michał Paniączyk,  Michał Sadowski, Maciej Janicki (libero), Grzegorz Rochowiak  (libero).