Kolejne przekonującre zwycięstwo MKS PR Urbis

2022-02-18

W piątek, 18 lutego, w meczu 13. kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet zespół MKS PR URBIS Gniezno podejmował w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki rezerwy SMS ZPRP Płock. Gnieźnianki były faworytkami tego pojedynku tym bardziej, że pierwsze starcie obu drużyn jesienią w Płocku zakończyło się wyraźną porażką gospodyń 13:46.

Spotkanie rozpoczęło się od objęcia prowadzenia przez młode zawodniczki z Płocka, po tym jak Nikola Leśniak wykorzystała rzut karny. Szybko wyrównała jednak Monika Łęgowska,  a minutę później indywidualny  kontratak zakończyła zdobyciem bramki Marta Giszczyńska rozpoczynając marsz gospodyń do zwycięstwa. Zawodniczki z Płocka na początku meczu starały się dotrzymywać kroku gospodyniom. Po dziesięciu minutach było 7:4. Dwie minuty później już tylko 7:6 po zdobyciu kontaktowej bramki przez Zuzannę Kurlej i trener Robert Popek poprosił o czas. Przerwa wyraźnie pozytywnie podziałała na gospodynie. Po trafieniach  Magdaleny Nurskiej, Agnieszki Siwki i ponownie Nurskiej z rzutu karnego, gnieźnianki na niespełna kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy prowadziły 10:6.   To z kolei skłoniło do poproszenia o przerwę trenera Artura Piechotę. Niewiele to jednak pomogło. Płocczanki walczyły, ale to gospodynie zdobywały kolejne bramki Po dwudziestu minutach gry było 12:6. Pięć minut przed przerwą popis swych umiejętności dała Milena Kaczmarek podwyższając po indywidualnej akcji na 16:6. W gnieźnieńskiej  bramce dobrze spisywała się Dominika Hoffmann broniąc kilka rzutów rywalek, a z drugiej strony boiska skuteczne były  Justyna Świerżewska oraz Magdalena Nurska  i po pierwszej połowie gospodynie prowadziły 18:6. Warto zaznaczyć, że ostatnie trafienie Nurskiej w pierwszej połowie było jej setnym w obecnych rozgrywkach. Po zmianie stron gnieźnianki nadal dominowały zdobywając średnio bramkę co półtorej minuty. Po czterdziestu minutach gry było 26:9. Przez kolejnych dziesięć rywalki nie trafiły ani razu, a gnieźnianki aż dziewięciokrotnie prowadząc 35:9. W końcówce gospodynie nie śrubowały już wyniku, ale i tak zwyciężyły przekonująco 43:13 umacniając się na prowadzeniu w tabeli grupy A I ligi.

MKS PR URBIS Gniezno – SMS ZPRP II  Płock 43:13 (18:6)

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (6), Siwka (4), Sawicka, Giszczyńska (4), Chojnacka (1), Kuriata, Kaczmarek (8), Nurska (11), Matysek (4), Świerżewska (1), Łęgowska (4).

SMS ZPRP II Płock: Piotrowska, Rusin – Łucak, Jurek (2), Leśniak (5), Chochół (1), Pawlak (1), Zgleszewska, Kurdej (2), Czyżewska, Grzesista, Rogula (2), Tetelewska, Lewandowska, Męczykowska, Koss.

Radosław Kossakowski/foto Roman Strugalski- Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ