Kolejne udane mecze TTS Trzemeszno w II lidze tenisa stołowego kobiet

2018-04-24

W ostatnią sobotę, 21 kwietnia br. w Ostrorogu odbył się kolejny turniej II ligi tenisa stołowego kobiet.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny: UKS Nałęcz Ostroróg, MKS TS Warta Oborniki, TTS Trzemeszno oraz AZS Poznań. Tym razem tenisistki TTS rozegrały 2 mecze: z drużynami z Oborniki Ostroroga. 
 
W pierwszym meczu TTS Trzemeszno w składzie: Zuzanna Jatczak, Agnieszka Mikołajewska, Hanna Moszczyńska i Daria Skulskazagrał z drużyną z Obornik, która wystąpiła w składzie: Wiktoria Bogalska, Weronika Cieciora, Agata Ławniczak i Aleksandra Nowak. Mecz miał bardzo zacięty przebieg, niemniej zawodniczki TTS odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Oborniki 6 : 4. 
 
W pierwszej turze gier singlowych H.Moszczyńska pokonała A.Nowak 3 : 2, D. Skulskawygrała 3 : 1 z W. Cieciorą, w takim samy stosunku A. Mikołajewska pokonała W. Bogalską, a Z. Jatczak przegrała  z A. Ławniczak 0 : 3. Przed grami deblowymi TTS Trzemeszno prowadziło więc 3 : 1.Potem debel Moszczyńska/Mikołajewska pokonał po bardzo zaciętym meczu 3:2 (ostatni set 11:9) parę Ławniczak/Cieciora, a para Skulska/Jatczak uległa ostatecznie w takim samym stosunku (mimo prowadzenia 2:0 i piłki meczowej w 3 secie zakończonym ostatecznie 11:13) parze Nowak/Bogalska.I w ten sposób po grach deblowych TTS prowadził 4 : 2 i znów prowadzenia nie oddał już do końca. W ostatniej kolejce H. Moszczyńska pokonała W. Cieciorę 3:0, A. Mikołajewska wygrała z A. Ławniczak 3:1, natomiast D. Skulskapo zaciętym meczu uległa A.Nowak 2:3 (w ostatnim secie 9:11), a Z.Jatczak przegrała w tym samym stosunku z W.B ogalską (mimo prowadzenia 2:0). Ostatecznie więc mecz zakończył się zwycięstwem drużyny TTS 6 : 4, choć jak widać z przebiegu poszczególnych meczów, mogło ono być jeszcze wyższe.
 
W drugim meczu TTS zagrał z gospodarzami, drużyną UKS Nałęcz Ostroróg, która wystąpiła w składzie: Natalia Kasprzak, Katarzyna Cembrowicz, Marta Zielińska i Dominika Borowik. W tym spotkaniu mecze zazwyczaj kończyły się dość wyraźnym zwycięstwem poszczególnych zawodniczek (nie było żadnego pięciosetowego pojedynku) – 8 zakończyło się wynikiem 3:0, a jedynie 2 stosunkiem setów 3:1. Oba mecze były ostatnimi rozegranymi przy stanie całego meczu 4:4, a wiec decydowały o ostatecznym wyniku. Jednak w przedostatnim meczu Z. Jatczak uległa K. Cembrowicz, po zaciętym szczególnie w pierwszych 2 setach (12:10 i 8:11) meczu 1:3, natomiast H. Moszczyńska po jeszcze bardziej wyrównanym pojedynku, również 1:3, przegrała z M. Zielińską (13:11, 10:12, 7:11, 11:13). W ten sposób drużyna z Ostroroga zwyciężyła ostatecznie 6 : 4, choć może akurat w tym dniu remis ze wskazaniem może byłby nieco sprawiedliwszy.
 
Po drugim turnieju drużyna TTS zajmuje 4 miejsce w tabeli, z taką samą ilością punktów, co drużyna z Obornik. O ostatecznej klasyfikacji zadecydują więc ostatnie turnieje zaplanowane na 12 maja br., w których MKS TS Warta Oborniki zagra z najsilniejszą drużyną rozgrywek, tj.  LKTS Luvena Luboń, a TTS z jedną z dwu drużyn bez zwycięstwa, tj. Polonią Śmigiel. Wydaje się więc, że szanse drużyny z Trzemeszna na przeskoczenie drużyny z Obornik i zajęcie 3 miejsca w rozgrywkach, a więc podium w debiucie II-ligowym, jest bardzo realne. Co byłoby sporą, ale jakże miłą niespodzianką.  
 
Jarosław Jatczak + foto 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,kolejne-udane-mecze-tts-trzemeszno-w-ii-lidze-tenisa-stolowego.html