Kolejne zwycięstwo gnieźnieńskich szczypiornistek

2022-12-19

Na inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek Superligi piłki ręcznej kobiet zespół MKS PR Urbis Gniezno wyjechał do Elbląga, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Start.

Od początku spotkania żadna z ekip nie odpuszczała. Choć w piątej minucie spotkania Start prowadził 2:0, to już w szóstej minucie na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Przez większą część pierwszej połowy mogliśmy oglądać pojedynek „bramka za bramkę”, z jednopunktową przewagą na korzyść gospodyń. Dopiero pod koniec pierwszej  połowy elblążanki wypracowały sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymały do końca pierwszych trzydziestu minut. Do szatni zawodniczki schodziły z wynikiem 16:13. Druga połowa przyniosła wiele emocji. Gnieźnianki wyszły na parkiet w pełni zmotywowane, co zaowocowało zbliżeniem się po raz kolejny w tym spotkaniu na różnicę jednej bramki. Wykorzystując karę dwóch minut Nikoli Głębockiej i grę w przewadze, w 37. minucie „pszczółki” doprowadziły do remisu 17:17, a dwie minuty później po raz pierwszy za sprawą Justyny Świerżewskiej wyszły na prowadzenie. Gdy już wydawało się, że ekipa z Pierwszej Stolicy Polski przejęła kontrolę nad spotkaniem, przy rezultacie 20:24, czerwoną kartkę otrzymała Martyna Matysek, a zawodniczki Startu odzyskał wiarę w siebie doprowadzając do wyrównania. Ostatnie dziesięć minut tego pojedynku trzymało w napięciu. Początkowo to MKS PR Urbis Gniezno wypracował trzypunktową przewagę 25:28, lecz gospodynie szybko odrobiły część strat i zdobyły kontaktową bramkę. Ostatecznie jednak to ekipa z Wielkopolski cieszyła się z trzech punktów, a jednocześnie z trzeciego zwycięstwa w PGNiG Superlidze.

EKS Start Elbląg - MKS PR URBIS Gniezno 28:29

EKS Start Elbląg: Hypka, Ciącka – Gęga 5, Szczepanik 5, Tarczyluk 5, Weber 5, Knezevic 2, Kostuch 2, Głębocka 2, Costa 2, Owczarek, Wołoszyk, Stapurewicz, Stefańska, Kopańska.

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak, Kobyłecka – Łęgowska 7, Świerżewska 7, Nurska 6, Kaczmarek 3, Matysek 2, Kasprowiak 1, Giszczyńska 1, Kuriata 1, Hartman 1, Chojnacka, Widuch, Guziewicz, Konieczna.

Zespół MKS PR Gniezno zajmuje dziewiątą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 8 punktów.  Kolejny mecz gnieźnianki rozegrają przed własną publicznością w sobotę, 7 stycznia,  podejmując Piotrcovię Piotrków Trybunalski.