Kolejne zwycięstwo Pelikana Niechanowo w meczu kontrolnym

2020-02-17

Piąte zwycięstwo w piątym zimowym test - meczu odniósł zespół Pelikana Niechanowo. Kolejny rywal z wyżej klasy rozgrywkowej, czyli SKP Słupca musiał uznać wyższość zielono - czarnych. Spotkanie rozegrane w niedzielne południe w Trzemesznie zakończyło się zwycięstwem niechanowian 2:1.

Mecz od początku był bardzo dobrym widowiskiem piłkarskim. Obie drużyny dużo grały na 1-2 kontakty, wymieniając szybko podania. Spotkanie było bardzo wyrównane, a żaden z zespołów nie mógł zdobyć zdecydowanej przewagi. W 30 minucie meczu przed kapitalną szansą po zagraniu Filipa Kruczyńskiego stanął Radosław Trybuła, lecz mocno przestrzelił. Jednak co się odwlecze...Ta sama dwója rozegrała akcję w 37 minucie. Grający dobre zawody Filip Kruczyński ponownie wypatrzył aktywnego Radka Trybułę, a ten tym razem pokonał bramkarza SKP. Do przerwy Pelikan prowadził 1:0.

Po zmianie stron obraz gry był podobny, raz jeden, raz drugi zespół próbował konstruować akcje zaczepne. Gracze SKP Słupca dopięli swego w 60 minucie spotkania. Przedstawiciele 5 ligi wykonywali rzut rożny, w zamieszaniu w polu karnym upadł jeden z ich graczy, a sędzia zdecydował o wskazaniu na 11 metr od bramki. Rzut karny został pewnie zamieniony na bramkę i był remis. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego starali się atakować i w drugiej części drugiej połowy osiągnęli optyczną przewagę. Efekt tego nadszedł w 85 minucie meczu. Z prawej strony boiska lewą nogą rzut wony wykonywał Filip Kruczyński, który zagrał bardzo dobrą piłkę na głowę Krzysztofa Jackowiaka. Kapitan Pelikana pewnym strzałem pokonał słupeckiego bramkarza i Pelikan objął prowadzenie. Wynik do końca nie uległ zmianie i zielono czarni podtrzymali zwycięską passę w zimowych sparingach. Gra wyglądała na prawdę bardzo dobrze, co może napawać optymizmem przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Tym samym zespół zakończył piąty tydzień przygotowań, które weszły już w decydującą fazę. W najbliższą środę kolejnym rywalem Pelikana będzie Piast Łubowo.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk), Przemysław Wiśniewski, Hubert Świątnicki (Dawid Kustra), Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Kamil Buczek, Patryk Waluszyński, Dawid Urbaniak, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła, Filip Kruczyński (Adrian Kurek).