Kolejne zwycięstwo Piasta Łubowo!!!

2017-05-14

Drużyna Piasta Łubowo, na mecz 21 kolejki a ósmy z rundy rewanżowej poznańskiej klasy B grupy 1udała się do Poznania gdzie o kolejne punkty w niedzielę 14 maja walczyła z autsajderem swojej grupy Jadwiżański KS.

Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami , do którego doszło jesienią 2016 roku w Łubowie jak pamiętamy zakończył się wysoką porażką drużyny z Poznania bo aż 22:0. Lecz jak każdy śledzący na bieżąco rozgrywki wie - to już nie ten sam zespół. O czym przekonali się podopieczni Artura Kościańskiego, którzy wprawdzie mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść ale już nie w tak wysokich rozmiarach jak było to jesienią 2016 roku wygrywając go 3:0.

Przechodząc jednak do wydarzeń na boisku w meczu pomiędzy Jadwiżańskim KS Poznań a Piastem Łubowo zajmującym przed tym spotkaniem drugie miejsce w ligowej tabeli. To mecz od początku był bardzo fizyczny, większość okazji stwarzali sobie piłkarze Łubowa, lecz na bramkę trzeba było czekać do 30', gdy Damian Grzesiak mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce Piast poszedł za ciosem i już minutę później ponownie cieszył się z gola a, piłkę w siatce umieścił precyzyjnym strzałem Kamil Maciejewski. W drugiej połowie bardzo mocno atakowali gospodarze, lecz to znów Piast wyprowadził groźny atak. Piłkę dośrodkowaną z bocznego sektora przez Krystiana Grzesiaka dopadł ponownie kapitan drużyny - Damian Grzesiak i strzałem głową z 6. metra trafił do siatki obok bezradnego bramkarza gospodarzy. A że więcej bramek w niedzielnym meczu nie padło wiec komplet trzech punktów pojechał do Łubowa. W tym miejscu należy nadmienić iż było to już siódme zwycięstwo z rzędu zespołu Piasta Łubowo, w trwającej rundzie rewanżowej poznańskiej klasy B grupy1.

W tym miejscu należy nadmienić, że w niedzielnym meczu wiele minut na boisku otrzymali zawodnicy, których na murawie nie widujemy często. Pracują oni ciężko na treningach, by gdy tylko dostaną szansę od trenera Arkadiusza Kościańskiego, chcą pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc zespołowi zainkasować kolejny komplet punktów.

Skład Piasta: Oskar Kidawa - Michał Kanclerz, Łukasz Reszelewski, Paweł Kulczak, Jakub Brzeziński - Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz, Kamil Maciejewski - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Filip Adamski
Z ławki weszli: Adrian Wachoń, Przemysław Śniegowski, Kamil Worbs

A już w najbliższą niedzielę 21 maja zespół z Łubowa, w meczu na szczycie ligowej tabeli zmierzy się w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z Lechitą Kłecko. Początek tego bardzo interesująco się zapowiadającego meczu zaplanowano na godzinę 12.00.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  Poznań FC 21 22 7 1 13 48-54 5 0 4 24-18 2 1 9 24-36 2 3 1 0 1 5-4
11.  Fara Pelikan Żydowo 21 22 6 4 11 35-49 4 4 2 23-22 2 0 9 12-27 2 3 1 0 1 4-5
12.  Lotnik-1997 Poznań 21 19 5 4 12 37-57 5 2 6 28-18 0 2 6 9-39
13.  Wełnianka Kiszkowo 20 18 5 3 12 47-56 3 2 6 35-34 2 1 6 12-22
14.  Jadwiżański KS Poznań 21 3 1 0 20 23-200 1 0 9 18-83 0 0 11 5-117