Kolejne zwycięstwo rezerw MKS OKNOPLAST stało się faktem!

2024-03-03

Dziewiąte zwycięstwo w dziesiątym meczu zapisali na swoim koncie w niedzielę 3 marca w rozgrywkach pierwszej ligi kobiet piłki ręcznej dziewczęta drużyny MKS II OKNOPLAST Gniezno.

Tego dnia podopieczne Roberta Popka i Roman Solarka, w ramach spotkania zaległego z rundy sezonu zasadniczego trwającego sezonu 2023/2024 w hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 podejmowały zespół MTS Kwidzyń. Lider tabeli okazał się bezlitosny do zespołu z Kwidzynia zajmującego przed tym meczem szóste miejsce w ligowej tabeli wygrywając mecz zdecydowanie 35:26. Co do samego spotkania MKS II OKNOPLAST Gniezno z MTS Kwidzyń. To młode ,,Pszczółki” od samego początku dominowały w niedzielnym spotkaniu co udokumentowały tym że na przerwę schodziły prowadząc z swoimi rywalkami różnicą siedmiu punktów 18:11. Druga odsłona spotkania była tylko formalnością dla zespołu z grodu Lecha, który z każdą minutą powiększał swoją przewagę punktową nad swoimi rywalkami. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem MKS II OKNOPLAST Gniezno nad zespołem MTS Kwidzynia, który  odprawiły do domu swoje rywalki z kwitkiem wygrywając spotkanie różnicą dziewięciu oczek 35:26. Było to już dziewiąte zwycięstwo zespołu MKS II OKNOPLAST Gniezno, na dziesięć rozegranych spotkań gdyż w jednym przypadku z placu gry ,,Pszczółki” schodziły pokonane. Tą wygraną zespół prowadzony przez Roberta Popka i Romana Solarka umocniły się na pozycji lidera tabeli I ligi kobiet piłki ręcznej i ma w swoim dorobku zdobyte na razie 27 punktów o jeden więcej o drugiego w rozgrywkach zespołu SMS ZPRP I Płock.

Punkty dla MKS II OKNOPLAST Gniezno zdobywały: Maria Tanaś – 8, Zofia Bartkowiak – 7, Weronika Wabińska – 5, Karolina Chojnacka – 5, Korneli Lubińska – 4, Paulina Musiał – 3, Julia Skoczeń – 1, Agata Szymańska – 1, Aleksandra Śmigowska – 1