Kolejne zwycięstwo siatkarzy KS Gniezno

2013-11-16

Na mecz 6. kolejki III ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Charlesa de Gaulle’a zmierzył się z Ratajami ZSO 2.

Poznanianie jeszcze w ubiegłym sezonie walczyli w barażach o awans do II ligi. Po istotnych zmianach organizacyjnych zespół opuściło jednak kilku czołowych zawodników. Między innymi do KS Gniezno przenieśli się: Michał Sadowski, Krystian Jałoszyński, Mateusz Tomaszewski i Łukasz Porosa. Drużyna Rataj opiera się obecnie głównie na młodych zawodnikach, którym brakuje jeszcze doświadczenia w ligowych rozgrywkach. Gnieźnianie nie mieli więc większych problemów z rozstrzygnięciem spotkania na swoją korzyść. Pierwszego seta wygrali łatwo – do 11. W drugim poznańska młodzież starała się nawiązać wyrównaną walkę. Gospodarze uzyskali nawet minimalne prowadzenie.  Dlatego też trener Adrian Paczyński zdecydował się na roszady  w składzie. W miejsce Mateusza Tomaszewskiego i Krystiana Jałoszyńskiego na boisku pojawili  się rozgrywający - Wojciech Giszczyński i atakujący - Marcin Cieślewicz. Po kilku chwilach oddechu podstawowi gracze powrócili na parkiet i tym razem już pewnie poprowadzili drużynę do zwycięstwa. Set drugi zakończył się rezultatem 18:25,  a w trzecim gnieźnianie bez większych problemów wygrali do 14. Ostatecznie zespół KS odniósł piąte zwycięstwo z rzędu tracąc do tej pory tylko jednego seta. Gnieźnianie umocnili się na pozycji lidera w swej grupie i są z pewnością najpoważniejszym kandydatem do wywalczenia awansu.

Podobnie jak trener Paczyński, również zawodnicy KS Gniezno tonują jednak optymistyczne opinie, dostrzegając w swej grze jeszcze wiele błędów: - Cieszyć w tym spotkaniu może jedynie wynik. Styl gry w jakim odnieśliśmy zwycięstwo pozostawia wiele do życzenia. Momentami wyglądało to tak, jak walka z samym sobą. Wydaje mi się, że przyczyna leży po stronie braku koncentracji i błędów w komunikacji. Przeciwnicy, z którymi się spotykamy nie są bardzo wymagający, co przekłada się na nasze zbyt luźne podejście. To błąd, który należy wyeliminować, bo jeśli takie sytuacje będą powtarzać się notorycznie możemy mieć problemy z odniesieniem założonego sobie celu, jakim jest awans do rozgrywek na szczeblu centralnym– powiedział po meczu środkowy KS Łukasz Porosa.

Rataje ZSO 2 - KS Gniezno 0:3 (11:25, 18:25, 14:25)

Skład KS Gniezno: Mateusz Tomaszewski, Michał Paniączyk, Michał Sadowski, Krystian Jałoszyński, Paweł Madziewicz, Łukasz Porosa, Maciej Janicki (libero), Wojciech Giszczyński, Łukasz Wiśniewski, Alan Piechowiak Jan Lisek, Marcin Cieślewicz.