Kolejne zwycięstwo stellistów w eliminacjach HMP

2018-12-08

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn odniósł zespół Stelli Gniezno. W sobotę. 8 grudnia, w kolejnym meczu grupy B stelliści podejmowali w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 zespół Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie było prowadzone w szybkim tempie i przyniosło sporo emocji. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie po trafieniu Rafała Stupczyńskiego i rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa tego meczu. Na początku drugiej gnieźnianie egzekwowali karny strzał rożny zakończony celnym pchnięciem Marcina Lewartowskiego, który podwyższył na 2:0. Politechnicy zdołali jednak doprowadzić do remisu zdobywając dwie bramki w ciągu niespełna minuty. Najpierw rzut karny wykorzystał Robert Gruszczyński, a chwilę później wyrównującego gola zdobył Michał Korcz. W 42. minucie kolejny „krótki róg” egzekwowany przez gospodarzy na bramkę zamienił Marcin Lewartowski. Siedem minut później poznanianie ponownie doprowadzili jednak do remisu dzięki trafieniu Adama Biskupa. Końcówka spotkania należała już jednak do gospodarzy. Dwie bramki zdobyte przez Dawida Kowalskiego i Rafała Stupczyńskiego zapewniły młodemu gnieźnieńskiemu zespołowi zwycięstwo 5:3. Jest to druga wygrana stellistów w tych rozgrywkach pokazująca, że gnieźnianie mają ambicję walki o awans do finałów mistrzostw Polski.