Kolejne zwycięstwo tenisistek Stelli Niechan

2015-11-21

Trzecie pod rząd zwycięstwo zanotowały tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno. Tym razem grając w Inowrocławiu z odwiecznym rywalem IKT Noteć stelistki wygrały 7:3.

Zaczęło się bardzo dobrze. Agata Klaibińska w ładnym stylu pokonała wyżej notowaną Natalię Ciemną 3:1. Monika Jacek przegrała co prawda  po walce z Katarzyną Palacz, ale potem Paulina Nowacka wygrała pewnie z Julią Szymczak i Magdalena Wysocka głado pokonała Weronikę Hermanowską. Po wygranym deblu przez Paulinę Nowacką i Magdę Wysocką i porażce Moniki Jacek i Agaty Klabińskiej na tablicy wyników było 4:2 dla gnieźnianek. I teraz zrobiło  się bardzo nerwowo. Paulina Nowacka uległa świetnie ostatnio dysponowanej Katarzynie Palacz 0:3. Monika Jacek przegrywała z Julią Szymczak, a na sąsiednim stole Magda Wysocka miał 2:2 w setach. Na szczęcie Monika dosłownie wywalczyła zwycięstwo i Magda wygrała 14:12 w decydującym secie. W ostatnim pojedynku rezerwowa doświadczona trenerka Noteci – Alina Bogdaniuk po pierwszym przegranym secie skreczowała Agacie Klabińkiej. Tak więc trwa dobra passa stelistek. Choć trzeba powiedzieć, że to układ terminarza spowodował trudne pierwsze mecze. Po ośmiu rundach, z czteroma wygranymi czteroma przegranymi Stella Niechan Gniezno zajmuje piąte miejsce.
Ostatni mecz rundy zasadniczej steliski rozegrają u siebie w hali GOSiR w sobotę 5 grudnia. Serdecznie zapraszamy kibiców.

22:58

Nie udał się natomiast mecz drużynie chłopców w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn.  Steliści przegrali u siebie mecz z TTS Trzemeszno 3:7. Punkty zdobyli: Jakub Różak, Marcin Chudy i debel : Marcin Chudy-Filip Kujawa. Chociaż steliści to najmłodszy zespół w tych rozgrywkach, to jednak w ty sezonie zdecydowanie zawodzi. Aktualnie z dorobkiem jednego punktu zajmują siódme miejsce w tabeli. Kolejne , ważne mecze rozegrają u siebie 5 grudnia z Górnikiem Kłodawa i LKTS Luboń.